Arlanz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az áldás sohasem jön párosával, és a baj sohasem jön egyedül.
 
KezdőlapGalleryKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Újremény főtere

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Harlequin
Admin
Admin
Harlequin



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeKedd Júl. 14 2009, 13:55

A főtér a legtágasabb terület Újreményben. sokan azt hihetik, hogy a házak rovására ekkora, de ez az eredeti mérete, és nem vettek vissza belőle soha. A tér közepén egy hatalmas szobor díszeleg, mely Rézpenge Adolair királyt ábrázolja, a város szülőatyját. A szabadtéri rendezvények, és a kivégzések is itt szoktak lezajlani.
Vissza az elejére Go down
Pharsta Tromoro
Kalandmester
Kalandmester
Pharsta Tromoro



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeCsüt. Szept. 03 2009, 16:33

(Zárt mesélői játék, résztvevők: Szaleroth, Valeroth, Kheredor)

Szaleroth: Az éj ideje kering az emberek felett és a három hold melyek földi halandók isteneit képviseltetik vallás szerint az égen néznek vissza a földi teremtményekre. A fárasztó vagy éppen unalmas nap után megpihenni készülő katonák már rég az ágyukban duruzsolnak. Viszont vannak társaik, akik még a sötétség idején is bagolyként virrasztanak a számukra kijelölt védelemre szükségeltető helyekre. Vannak, akik lámpással járják az utcákat és keresik az esetleges segítséget igénylőket. De persze ők sem lehetnek ott mindenhol, és a szabad alvilágiak munkálkodhatnak nyugodtan. Az est teljességében átlagosnak nyilvánulhat bárkinek ám ez így még sem teljesen igaz. Egy katona ki álmát aludta név szerint Szaleroth zavaró dübögésre figyelhet fel. Úgy hangzik, mintha az ajtón kopognának, de más hangot nem igazán lehet hallani még. Ha netán ajtót nyit az álma szakadt katona, akkor megláthatja ki is az, aki ilyen késői időben zavarja őt. Az ember ilyenkor leginkább egy érdekes illetőre számítana, aki csuklyában suttogva beszélne hozzá. Ehhez képest sehol egy lélek csak egy érdekes tekercs a földön. A múltja savanyú, de elméje és fizikai jelenléte is roppant erős. Egy katonának rendkívül jó képességek sokaságának alapjai ezek. Az égen mintha a három hold egy rövid pillanatra felvillanni látszana. E bizarr jelenség, ha egyáltalán figyelt rá bárki hamar elmúlik és a megszokott kép fest odafent. Nem tudni egyelőre mi lehetett ez, de a tekercs még mindig ott van a földön. Vajon mit is kéne tenni?

Valeroth:
A három hold felkelte előtt mikor a nap éppen az ég közepében foglalt helyet és pontosan az emberek felett állapodott meg indultak az emberek az ebéddel megtölteni bendőjüket. Teljesen üres, mondhatni kietlen, semmi bizsergető érzés, semmi, amit mágia töltene meg. Sok az olyan ember, aki álomvilágban él. De vajon melyik éri meg jobban? A tudás, ami az ember életének végéig a tudatában fog tengődni, vagy a tudatlan boldog gondmentes állapot? Sosem kell felelni csak ha, akar az ember, hiszen megtehet bármit, a törvények sem akadályozhatják meg. De akkor is erősnek kell lennie a tudóknak, és körültekintőnek... Pont, úgy ahogyan egy bizonyos mágusnak is kell. Átlagos napja még egy idő után tán érdekesebbe kezdett átmenni. A jelenlegi szálláshelyén melyet, mások kik nem ismerik, őt nem érdekel, ott tartózkodik jelenleg ő. Valeroth a mágus, élete nem volt könnyű és tudása igen kiemelkedő. Szükség is lesz még rá egészen biztosan... A megszokott zajok között mostanra már egy egészen érdekes is megmutatkozott. Pontosan a feje fölül érkeznek ezek a dübögéshez hasonlatos hangok ám még is, ha abba az irányba néz nem látni semmit. S a hangok is elhallgatnak, mintha csak tudattal rendelkezne a hang forrása. A különleges érzékeknek köszönhetően Valeroth felfedezheti a mágia nyomait, s ha éppen töprengene, abból kizökkentené a tarkójának csapódó tekercs. ha meg is pördül semmit sem lát csak a mágiát mi furcsán vibrál. Nem lehet beazonosítani hova is tartozik, Természet, Sámán, Fekete vagy Fehér mágia-e. Minden esetre a dübörgő hangok elhallgatnak és Valeroth egy tekercsel maradt egyedül. A tekercs is rendelkezik mágia nyomaival, de nincs elbűvölve. Vajon mit is kéne tenni?

Kheredor: A három hold felkelte előtt, és még mielőtt a nap a delet ütötte volna, csak komótosan bukkant elő a messzeségben arany korongja. Az emberek többsége még az álmát alussza, vagy éppen ébredezik. Minden esetre vannak, akik ezt az időszakot szeretik a legjobban. A vadászok erdőkben kergetik vadaikat és terelik a kikészített csapdákba, vannak, akik persze csak kedvtelésből és trófea számoknak növeléséből teszi ezt. Vannak olyanok is, akik inkább a védtelen állatok irtása helyett a Romlottak elleni küzdelmekben vesznek részt. A katonaság az erős katonák, a szívós mágusok, és a sasszemű íjászok nélkül semmit sem ér. S van ki kötelesség tudóan a katonaság sorait bővítette ki jelenlétével és íjával kezében állja a sarat, megpróbáltatások sokaságát, és sasszemével figyeli a kiszemelteket. Átlagos napnak indult, ahogyan sok más embernek is és persze van, akinek csakhamar elmúlt az "átlagos" kifejezés s váltott át a felettébb különösbe. De jelenleg egy íjász kinek neve Kheredor átlagosan kecmergett ki éppen ágyából. Egy íjász szeme bizony legyen éles, de e mellett hallása annál is kifinomultabb. Dübörgés hangja töri meg a megszokott csendet. Hamar rájöhet, hogy ez bizony szemből érkezik, de még is olyan, mintha a földből jönne. Éles látásával, ha jobban megerőlteti, magát láthat valami furcsát. Mintha egy bizonyos résznél elütnének a padló vonalai, és ha még jobban megnézi, egy érdekes emberi alakot vélhet felfedezni. Bár ezt akár csak képzelgésnek is vélheti az ember és ennél valami változást is felfedezhet. Egy tekercs hever a földön, de ezt a felfedezést nagyon halk léptek hangja törheti meg. Ha fel is kapja fejét és alaposan körbenéz nem fog látni semmit az égvilágon. Ha volt is bent valaki az egyszerűen felszívódhatott. Úgy tűnik, egyedül maradt a tekercsel. Vajon mit is kéne tenni?

Ez a nap három embernek Újreményen belül igen érdekessé válhatott ám az időpont mindegyiknél különbözik. Az íjász reggel, a mágus délben, a katona pedig este kapott tekercset. De vajon mi áll benne és vajon miért kaptak ők? Mind a három tekercs jobb alsó sarkában a királyi pecsét látható így egyértelmű vajon ki is lehet a megbízó. Ám a tartalom:

" Tisztelt Vendég!

A király nevében holnap mikor a nap az ég közepén fog megállapodni meg kell jelennie magának Újremény főterén!
Erről a bizonyos találkozóról senkinek sem ejthet, meg egy szót sem máskülönben király jogán kivégzést hajthatunk végre!"

Igen rövid és tömör ám annál idegesítőbb lehet a sorok mögötti jelenlét. Egy ilyen hangvitelű üzenet a királytól nem túlbizakodó. Bármi is vár rájuk másnap délben Újremény főterén nagy jelentőséggel fog bírni.
Vissza az elejére Go down
Szaleroth

Szaleroth



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeCsüt. Szept. 03 2009, 23:36

Éjszaka volt. Egy újabb nyugodt nap után nyugovóra tértem sok más katonával együtt. Voltak viszont, kik még ezekben a csendes órákban is éberen őrizték társaik, valamint a megannyi Újreményben élő ember életét. Ám nem mindenki álldogál csak egy helyben, néhányan járják az utcákat, hogy a bajban lévő személyek szolgálatára legyenek. Így van ez rendjén, és pontosan ugyan ez a rendszer működött, mikor jómagam is a városőrségben tevékenykedtem. Három év alatt oly sok minden változott meg. Szomorú események sorozata követte egymást. Egy családtag halála, egy nyugodalmat nem szülő, kegyetlen bosszú. De talán ez már meg volt írva valahol... Létezik a sors? Mi alakítjuk rövid életünk menetét? Eme kérdések rengetegszer kerítették hatalmukba gondolataimat, bár valószínűleg életem végig megválaszolatlanul maradnak majd. Csakhogy akkor aludtam, békésen, csöndesen. A három hold őrizte álmomat, s mikor lefeküdtem úgy gondoltam senki, vagy semmi nem fogja megzavarni pihenésem pillanatait. Tévedtem. Ajtómon dübörgés hallatszik, én pedig riadtan ülök fel ágyamból, szúrós szemekkel a bejáratra tekintve. Jobb kezem azonnal kardom markolatára téved, halkan állok fel a fekvőhelyemről. Ki lehet az ilyenkor, éjnek évadján? Milyen szándék vezérelte ide ezekben a kései percekben? Óvatosan lépkedtem előre, ezt követően kicsit magam felé húztam az ajtót, sejtelmesen, bizalmatlan hangon tettem fel a kérdést:
- Ki az?
Ám nem érkezett válasz, hisz egy árva lélek nem állt ott. Végül teljesen kinyitottam ajtómat. Kardomat nem szándékoztam kihúzni tokjából, inkább a falnak döntöttem. Egy apró lépés a külvilág felé, azután értetlen arccal tekintgettem szét jobb és bal irányba. De még mindig senki. Furcsa... Szemeimet ekkor a padlóra szegeztem, és egy tekercset véltem felfedezni a küszöböm előtt. Az égen tündöklő három hold, mintha egyszerre villant volna fel, ám csupán egy rövidke pillanat erejére. Elképzelhető, hogy csakis szemeim kápráztak, vagy még ébren is álmodtam. Viszont valamiért a szívemben úgy éreztem, egy jel volt az, a lábaim előtt heverő dokumentáció pedig fontos dolgot tartalmaz. Ezért hát felvettem a földről. Még egyszer utoljára körülnéztem, de semmi változás nem történt. Becsuktam az ajtót, kardomat ágyam mellé fektettem. Kezeimben a tekerccsel az ablakhoz ballagtam, majd kinyitottam a meglepetésemet. Az éjszaka fényeit segítségül hívva a következő sorokat olvastam:

" Tisztelt Szaleroth!

A király nevében holnap mikor a nap az ég közepén fog megállapodni meg kell jelennie magának Újremény főterén!
Erről a bizonyos találkozóról senkinek sem ejthet, meg egy szót sem máskülönben király jogán kivégzést hajthatunk végre!"


- Szóval délben a főtéren. Megértettem.- suttogtam halkan a sötétségbe, ezután a papírost asztalomra helyeztem. Rátekintettem páncélzatomra, amely már csak arra várt, hogy újra engem védelmezzen. Visszafeküdtem, s izgatottan próbálkoztam újból álomra hajtani fejemet. Kötelességtudó ember lévén, a holnapi napon, mire delet üt az óra, én már teljes katonai felszerelésben Újremény főterén fogok ácsorogni.
Vissza az elejére Go down
Valeroth

Valeroth



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeSzomb. Szept. 05 2009, 12:25

A nap átlagosnak ígérkezett, szokásos könyvhalmok és mágiára éhes varázspálcák hevertek a szálláson. Ültem a könyvek között mint hegyek között a völgy, olyan békésen olvastam a könyveket. Hirtelen zajforrások hada ütötte meg a fülemet, de nem figyeltem, csak a gyertya és a könyvek között járt a tekintetem. Egy zaj azonban kiemelkedő volt és igen zajos, amely a fejem felől szólalt meg. Gondolkoztam milyen zaj lehet, de nem jutottam kész tényre, vagy hasonló cselekedetre. A gyertya lángja ekkor már elnyúlóban volt és feltekintettem, egyenesen a fejem felé ahonnan hallani véltem a szokatlan zajt. Mintha ráparancsoltam volna a plafon mögül jövő hangra, egyszercsak abbamaradt. Olyan gyorsan eltűnt a hang, mint amilyen gyorsan megjelent.
~ Ösztöneim szinte ordítanak, hogy mágiát vélnek felfedzni, de pontosan még én sem tudom?. -Gondoltam és ismét a plafonra néztem. Majd körülnéztem a szobában, de csak az átlagos varázspálcák, könyvek, székek, asztalok sorakoztak a helyiségben. Éppen gondolkozni kezdtem volna, amikor valami hozzácsapódott a tarkómhoz. Megfordultam és láttam egy tekercset a padlón heverve, az asztal lábának nekidőlve. Furcsa vibrálást éreztem a közvetlen közelemből, sőt már szinte láttam is a saját tulajdon szememmel a vibrálás elejét és végét.
~ Mi lehett ez, talán fehér, sötét, mágia vagy más valami?. -Tettem fel magamban a kérdést, de nem jutottam megmagyarázható dologra ez ügyben. Lassan leguggoltam a rejtélyes tekercshez és felemeltem a mellkasomig. Néztem pár másodpercig, és lassan kinyitottam. Ezek a betűk formálódtak a papíroson.


" Tisztelt Valeroth!


A király nevében holnap mikor a nap az ég közepén fog megállapodni meg kell jelennie magának Újremény főterén!
Erről a bizonyos találkozóról senkinek sem ejthet, meg egy szót sem máskülönben király jogán kivégzést hajthatunk végre!"


- Ott leszek. -Hangzott a levélre a válasz, de csak a sorok halhatták és ezután nyugovóra is tértem. Másnap mikor a levél írta ott fogok állni Újremény városának főterén, oldalamon a varázskönyvel és a varázspálcával, valamint a fekete köpenyemben.
Vissza az elejére Go down
Kheredor

Kheredor



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeVas. Szept. 06 2009, 15:39

Hamarosan beesteledett ezért rögtön hazamentem. Nem akartam még aludni, ezért odamentem az ablakhoz és néztem a három holdat az égen eztán ránéztem a világító forróságot árasztó tűzhelyre, amit egy kicsit megpiszkáltam a piszkavassal.
Ezt követően beleültem a hintaszékbe, ami halkan nyikorgott alattam. Majdnem elaludtam, de gyorsan felkeltem a székből.
~ Szerintem főzök egy kis kávét, hogy ne aludjak el olyan gyorsan a hintaszékben. - gondoltam és elmentem a kotyogtatóért, majd elkezdtem benne kávét főzni. Amikor kész lett egy bögrébe öntöttem majd a kényelmes visszaültem a hintaszékbe.
~ Ugyan most mit csinálhatnak újdonsült barátaim? – kérdeztem magamtól miközben előre hátra hintáztam a székel. Pár perc múlva megint elálmosodtam a kényelmes székben így hát felkeltem a hintaszékből, s az ágyamhoz ballagtam. Lassan rátettem a fejem a párnára és betakaróztam, majd nem sokára el is aludtam.
Úgy reggel zaj törte meg a csendet a szobámban.
~ Ez mi volt? Ha jól hallottam szemből érkezett a hang, de így elgondolkozva olyan volt mintha a földből jött volna - gondoltam magamban majd körbetekintettem a szobában és egy ember alak tűnt fel a szemem előtt.
- Ki maga? - kérdeztem az idegentől miközben felkeltem az ágyból.
Eztán megtöröltem a szememet, s már nem is lehetet látni azt az emberi alakot.
- Úgy látszik képzelődtem. - mondtam halkan majd egy tekercset vettem észre amiben ez állt:

" Tisztelt Kheredor!

A király nevében holnap mikor a nap az ég közepén fog megállapodni meg kell jelennie magának Újremény főterén!
Erről a bizonyos találkozóról senkinek sem ejthet, meg egy szót sem máskülönben király jogán kivégzést hajthatunk végre!"


~ Elégé nagy büntetés van a végén, de én úgy se vagyok annyira beszédes. Na akkor holnap el is megyek a főtérre. - gondoltam eztán a kis asztalra tettem a tekercset és visszaaludtam. Holnap ott fogok lenni a megfelelő helyen a megfelelő időben teljes felszerelésben.


A hozzászólást Kheredor összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Szept. 06 2009, 18:51-kor.
Vissza az elejére Go down
Pharsta Tromoro
Kalandmester
Kalandmester
Pharsta Tromoro



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeVas. Szept. 06 2009, 20:38

Az idő telt, peregtek a homokszemek dobbantak a szívek szuszogtak az ifjak, horkoltak az éjszakában vagy éppen hölgy társaságában múlatták az időt. Ki magányban, ki társaságban, ez ember függője, ha nem éppen a szerencse keze volt a dologban. Persze olyan is akad kinek kínok között telt el ez az idő, és míg másnak egy pillanatnak tűnt neki években lehetett volna mérni. Ez az érdekes egyensúlyban rejlő fordulatos valóság. Ki tudja, hogy máshol mi is történhet ilyen idő tájt? Ám elment az idő és a nap korongja ugrott fel a függöny mögül pontosan keleten. Na persze a Határ-hegység jóvoltából csak későbbi órákban jutott el a nap fénye Újreményhez, de végül elérkezett a fény ideje. Az íjászok sokaságának legkedvesebb időszaka. Mindenkinek átlagosan indulhatott a reggel bár kinek mi az átlagos? Van, aki ordításra van, aki síri csendre ébred. De az a bizonyos hármasnak érdekesebbnek tűnhet ez a nap a többi közül. Érdekes levél érdekes módon megérkezvén hozzájuk a királyi pecséttel ellátva, ami mellesleg szilencióra bátorítja őket, máskülönben csúf véget érnek. Az idő ismét száll, szálldogál és a szívdobbanások sokasága biztosítja az emberekben kialakult időérzéket. Persze van, aki csak a napra néz rá. Kinek mi esik jól? A főtéren látni a felsőbb rétegek közül a legalsóig is bőven embereket. Az ég közepén, az emberek feje felett már helyet foglalt a nap és süti erősen az alatta járókat.

Említve a főteret bizony helyet foglal annak közepén egy bizonyos szobor, ami Rézpenge Adolair királyt ábrázolja teljes pompájában. Fenséges látványt nyújthat mind idegennek s mind helybélinek is. Igen szép munkát végeztek a szobrászok és minden bizonnyal sok idejükbe is került. De nem ők ám azok, akiket úgy igazán sajnálni kell. Ha belegondol az ember milyen remek lehetett ide cipelni azt a méretes kőtömböt miből végül egy királyt véstek ki? Nem csak a megszokott mocsok fedi a főtér köveit alatta sok ember verejtéke is helyet foglal. Meg persze ki tudja, még milyen titkok rejlenek meg odalent...

Sok ember megfordul erre és eléggé ideális helynek tűnhet az embernek a szobor előtti terület. Mivel onnan eléggé jól be lehet látni a környezetet. Minden esetre a főtéren, ha keresgél a három meghívott egymást is minden bizonnyal megtalálják. Egyelőre még nem látni senkit sem, néhol szerelmes pár sétálgat, néhol munkából érkező parasztember kutyagol, de a megvető nézést keltő kis utcalakók is felbukkannak. A korosztály vegyes s még is nehéz lenne, így megmondani melyik lehet az, aki miatt ide kellett jönniük. A szobor környékén nem álldogál senki sem és a tetőkön sem látni semmit. Még a mágiahasználó és az éles szemű sem találhat nyomot még, de az ösztönös előérzet sem sugall semmit a katonának sem. Egyelőre "tiszta".

Vissza az elejére Go down
Szaleroth

Szaleroth



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeKedd Szept. 08 2009, 16:17

Az éjszaka órái teltek, az idő szállt megállíthatatlanul. Én pedig egy furcsa álom részesévé váltam. Egy dombon álltam, mely egy erdő közepén feküdt. Az erdő zöld volt, ám csöndes és sötét. A testem nem mozdult, csak nézelődtem. Madárcsiripelés helyett sejtelmes hangok hallatszottak, de nem lehetett kiszűrni merről jöttek. Azután lábaim elé tekintettem, hol egy kardot véltem felfedezni, ami egyenest a földbe volt szúródva. A kezem akaratlanul a markolata felé közelített, viszont egy pár centire tőle, halálsikolyok, rémisztő kiáltások rázták meg a vidéket. Egy nagy tűzvész látszott a távolból, s egyre csak felém közelített. Elsöpörte a zöld levelű fákat, s csak elszenesedett roncsokat hagyott maga után. Fekete viharfelhők követték útját, melyekből sötét villámok sújtottak le. A tűz pedig egyre csak közelített. Hirtelen karom már nem mozgott. Valamiért erőlködni kezdtem, minden áron ki akartam rántani a fegyvert a talajból. Arcomon izzadságcseppek folytak végig, tenyerem remegni kezdett. Az utolsó pillanatban akaratom legyőzte testemet, majd erősen rámarkolva a kardra kihúztam börtönéből. Ekkor vakító fény ütött ki. Levegőért kapkodva ültem fel ágyamban. A Nap sugarai már behatoltak szobámba. Szerencsére még a kora délelőtti órákban jártam.
- Csak egy álom...- suttogtam magam elé bambulva, utána pedig az ablakhoz ballagtam. Az élet már zajlott. Beszívtam a friss levegőt, utána pedig elkezdtem készülődni, mivel pontban délben már a főtéren kell lennem. Felöltöttem hát páncélzatomat magamra. Jó érzés volt újra érezni eme védelmező kellékeket. Tőrömet övemre erősítettem. Csupán a sisakom hevert még mindig készenlétben, mert előtte úgy döntöttem megtisztítom pengémet. Kihúztam tokjából a kardomat, s alaposan megtakarítottam. Ahogy ezt is bevégeztem ráhelyeztem kardom tokját, tartalmával együtt az övemre. Sisakomat ráillesztettem a fejemre, majd elindultam szállásomról.

Az utcákon sok ember járkált, katonák és polgárok egyaránt. Mindenki saját feladatainak próbált eleget tenni, kiknek pedig nem akadt ilyen, azok csak kedvtelésből járták a várost. Igazából nem volt időm mindenki tevékenységét alaposan végignézni, hiszen gondolataim közt erősen elmerültem.
~ Furcsállom a történteket... Miért én kaptam ilyesfajta levelet? Tán egy küldetés, vagy esetleg rejtelmesebb dolog annál? Bizonyára nem egy újabb csata készülődik. De úgy vélem, a főtéren több mindenre fény derül.~ gondoltam magamban, azután elértem kiszabott célomat. A téren természetesen emberek tömkelege, korosztálytól, s rangtól függetlenül. Kémlelő szemekkel tekintettem körül, amikor két ismerős arcot véltem felfedezni. Valeroth és Kheredor voltak. Úgy tűnt, mind a hárman egyszerre találkoztunk, én már intettem nekik pár méterrel távolabbról.
~ Vajon a véletlen műve, vagy esetleg többről van szó?~ kérdeztem magamban. Sajnos nem árulhattam el barátaimnak mi járatban vagyok, hiszen akkor halállal lakoltam volna.
- Szervusztok! Mi járatban?- köszöntem nekik mosolyogva. Figyelni kezdtem azt is, ugyan kire kell várnom, ám senki nem tűnt ki a járókelők közül.
Vissza az elejére Go down
Valeroth

Valeroth



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeCsüt. Szept. 10 2009, 16:26

Az éjszaka alatt furcsa látomások, gyötörtek, amelyektől nem tudtam szabadulni. Felébredtem és a kandallóra néztem amelyben a tűz lángok mardosták egymást, mintha ezer éve harcban állva gyötörnék egymást. Ismét lefeküdtem és halottam a szívem dobogását ütemre, mintha a falak mögül diktálták volna. Elaludtam és az idő telt és telt, majd a nap felúszott az ég tengerén.
~ Tehát eljött a nap. -Első gondolat, amikor kinyitottam szemem és a reggelre csak izzó kandallót pillantottam meg, és melette az asztalt 2 méterre, amelyen a levél várakozott. Felkeltem és magamra vettem a fekte köpenyemet és a ruháimat. Odaballagtam egy hatalmas könyvesszekrény elé és az újamat végighúzva kiválasztottam egy könyvet, majd az oldalamra csatoltam egy fém láncal. A könyvesszekrény melett egy üveg mögött volt a varázspálcám amelyet kivettem a legnagyobb tisztelettel és a köpenyem alá rejtettem. Csatlakozott hozzám a menyétem is, aki szintén a köpenyem alá bújt be és elindultam az otthon melegéből.

Az utcára kilépve enyhe bor szag lepte el az orromat, amitől kicsit feleszméltem és szaborázva lépteimet halattam előre. Pár utca és kisebb terek után elérkeztem Újremény főteréhez és körülnéztem. A város összes emberi közül voltak itt, katonák előkelők, parasztok és még sok más rendbéli. Megláttam Keheredort és odamentem hozzá és üdvözöltem. Ezután érkezett Szaleroth is aki így szólt:
- Szervusztok! Mi járatban? -Kérdezte Szaleroth, de nyelvem megakadt és a józanész diktálta a szavaimat.
- Üdv Szaleroth én éppen errejártam és összeakadtam Kheredorral. -Mondtam és körülnéztem.
~Furcsa...de mintha vibrálást éreznék a levegőbe, vagy csak érzékeim csalnak? -Tettem fel magamban a kérdést, de válasz nem érkezett....
Vissza az elejére Go down
Kheredor

Kheredor



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeVas. Szept. 13 2009, 18:41

Nyolc órakor felkeltem, mert már nem tudtam aludni többet nyújtózkodtam egyet, amit ásítás követett. A napot takaró függönyt elhúztam és szépen besütött a nap a szobámba. Benéztem a komrába és kivettem egy kis szalonnát meg kenyeret. Miközben vágtam kenyeret az asztalom eszembe jutott a tegnapi emberi alak.
~ Ki lehettet azaz ember? - kérdeztem magamtól.
~ Na, mindegy fölösleges ezen gondolkozni lehet, hogy csak egy látomás volt. - gondoltam magamban és tovább vágtam a kenyeret. A szalonnából folyamatosan vágtam szeleteket és ettem a kenyérrel. Mikor már tele voltam leültem a hintaszékembe.
- Nemsokára dél. Elkezdek készülődni. – mondtam halkan, s odaballagtam a szekrényemhez. Kivettem a sötétkék ingem, majd felvettem eztán a nadrágomat a végére pedig a bőrvértemet hagytam. Mikor mind ez megvolt kimentem az ajtón, majd bezártam.

Az utcán sok ember járkált mind végezte a dolgát, mit ahogy én. Végighaladtam egy, két utcán és pár másodperc múlva a város főteréhez értem. Sok ember volt a téren katonák, civilek és még egyéb emberek, majd hirtelen megláttam Valeroth
- Üdvözlet Valeroth..
– köszöntem neki és kezet fogtam vele majd nem sokkal eztán Szalerothnak is feltűnt.
- Szervusztok! Mi járatban? – köszönt Szaleroth és feltett egy kérdést.
- Üdv Szaleroth én éppen erre jártam és összeakadtam Kheredorral. – szólalt meg Valeroth.
- Helló Szaleroth! Én meg csak kijöttem sétálni ide, majd találkoztam Valerothal. – mondtam Szalerothnak.
~ Szerencsére kitaláltam egy jó indokot. – gondoltam magamban.
Vissza az elejére Go down
Pharsta Tromoro
Kalandmester
Kalandmester
Pharsta Tromoro



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeVas. Szept. 13 2009, 20:09

A nap királyként áll az égen és az élőlények sokasága fejet hajt előtte. Ki szeretné, ha a szemébe tűzne a nap? Mondjuk olyas valaki, aki arra szomjazik. Vagy csak azt látná legszívesebben utoljára. A főtéren egy hintó hajt át vigyázva persze nehogy az azt húzó lovak eltiporjanak valakit. A hintón látszik egy nemes családi címer, a karikában tátongó halé, ami szellemes és még is sokat mondhat a tudásra szomjazóknak. Nem sokkal távolabb a hintótól két halász egy méretes ládát cipel, de kíséri őket egy vörös szakállú fazon. Ruházata nem árulkodik nagy vagyonról csak szürke koszos és szakadt foszlányok, mik takarnak épphogy valamit. A két cipekedő sem különb és nem is tűnnek túlságosan emberkedvelőnek. De lehet még itt látni egy érdekes alakot, ki talárt visel és csuklyával takarja fejét miből leginkább csak férfias, de csupasz állat lehet látni. Látszólag várakozik valakire, az emberek nem igazán foglalkoznak vele. Ám ki ért a mágiához és képes érzékelni más erejét az bizony rájöhet, hogy a csuklyás a fehér mágiával ügyködik.

A főtér közepén álló szobornál még csak három ember álldogál, kiket néha megnéz egy két ember csak kíváncsiságból, hiszen nem tudják készülnek-e valamire. S lám egy kíváncsi természetű ifjú siet oda hozzájuk. Látszik, hogy még nagyon fiatal nemrég tanulhatott meg beszélni és nem is valami magas. Megállt és várta, hogy felfigyeljenek rá a szobornál állók. Kis pufi arca teljességében komolyságról árulkodott és annyira, izgult, hogy hüvelykujját kezdte el cuminak használni. Rövid szőke haj, égkék íriszek. Nők bizonyára eljátszadoznának vele órákig bájossága miatt. Ruházata bizonyosan nemesi származásáról árulkodik és ennek jegyében, a nemrégiben elhaladt hintó ismét felbukkan. Lehet, a bent ülők keresnek valamit?

E mellett még egy érdekesebb társaság is felütötte fejét a szobornál állóktól még messze. Öt tagot számlált még is mindegyik gyanúsan köntösben és csuklyájában rejtette valóját. A jobb szeműek apróbb fényes villanást vélhetnek felfedezni, ami fémesnek, tűnik. Úgy tűnik nagyon is tudják, mit keresnek errefelé nyílegyenesen a szoborhoz siető kisgyerek fele tartottak nem túl nagy tempóban.

Furcsák ezek a jelenetek és történések és bizonyos emberek ösztönei "valami készülőben van" szavakat sugallja. Ekkor már a hintó ajtaja kinyílt, de még nem szállt ki senki. A kis csoport tovább haladt a gyerekhez. A halászok nyivákolni kezdtek a kísérőnek, aki szitkokkal kezdi el bombázni őket. A talárban levő mágiahasználó látszólag követi tekintetével az eseményeket, de még nem mozdul. Más, aki ért a mágiához azt mondaná, gyűjti az erejét. A mágikus fonalak vibrálva indultak meg hozzá és tömörültek egy pontban. Pontosan a kezében, de mást még nem történik. Ám ezeket a képeket és a figyelmet egy édes gyermeki hang töri meg.

- Ti hősök vagytok?

Kérdi az eddigiekben némán álldogáló kisgyermek. Még most is teljességében komoly képet vágva figyel és várja a három ember reakcióját.
Vissza az elejére Go down
Szaleroth

Szaleroth



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeCsüt. Szept. 17 2009, 18:29

Miután Kheredor és Valeroth is választ adtak kérdésemre, egy mosollyal az arcomon bólintottam.
- Értem... Minden esetre öröm titeket újra látni barátaim.- jelentettem ki. A következő pillanatokban egy hintó hajtott át a főtéren. Gyönyörű paripák húzták maguk után, a kocsi pedig egy nemesi címerrel volt ellátva.
~ Érdekes. Még sohasem láttam eme jelképet.~ gondoltam magamban, mialatt szúrós szemekkel fürkésztem a hintót. Megvakartam az államat, de valahogy nem tudtam rájönni a család mivoltjára. Egy leheletnyivel odébb két halász cipelt valamiféle ládát. Ruhájuk szakadozott, pórias volt. Eme látványból azt tudtam levonni, miszerint a nemesek szolgái lehetnek. Hát igen, sosem néztem jó szemmel, ahogyan a legtöbb felsőbb rangbéli úr bánik a szegény emberekkel. Olyan sokan nem tudják, az igazi vagyon az, mit a szívünkben hordozunk. Mögöttük egy rőt szakállas férfi battyog, bizonyára ő is velük van. Vagy ők hárman külön csapatot alkotnak? Ez még nem igazán derült ki, vagy csak elhamarkodottan hoztam döntést. Furcsa egy társaság az biztos.
- Kik azok ott?- nyílt kérdésre a szám, miközben hátrafordította a fejemet a két barátom felé, hiszen valószínűleg már ők is felfigyeltek a bandára. Tekintetem tovább húzódott a hintóról és kísérőiről. Megpillantottam egy csuklyás alakot, ki egészen úgy nézett ki, mintha valakire várna.
~ Hm... Az a fickó gyanús. Talán ő küldte a levelet? Külsőre nem áll távol egy mágustól, de ha rám várna, már bizonyára kiszúrt volna a tömegből. Utána meg valószínűleg rám is szólt volna. Három lehetőség van. Engem keres, csak nem vett észre. Már meglelt szemeivel, ám még nem látja alkalmasnak a helyzetet idejönni. Vagy egyszerűen más személy után kutat.~ töprengtem újból az eshetőségeken. Persze egyáltalán nincs kizárva tévedésem esélye. Tovább álldogáltunk, érdekes módon Kheredor, valamint Valeroth is itt maradtak. Talán nincs jobb dolguk eme kellemes Napon. A járókelők közül sokan megbámultak minket. Néhányan biztosan azt gondolhatták: "Na ezek sem normálisak. Állnak itt, mint a cövek, miközben megfő az agyuk." Tény és való, meleg volt ebben a páncélban, viszont hozzászoktam már. Egy ifjú kölyök merevedett le előttünk, de ajkait nem nyitotta beszédre. Csupán kíváncsi szemekkel nézett ránk. Két barátom szemébe néztem, majd megrántottam a vállamat tanácstalanul. A hintó ismét a láthatárra került. A kisfiú is nemesnek nézett ki, ezt külseje tökéletesen tükrözte. Távolabb tőlünk öt alakot lehetett meglátni. Normális tempóban közeledtek felénk, de nem voltak túl bizalomgerjesztőek. Arcukat csuklyákkal leplezték, testüket köntös fedte. Járásukon megfigyelhető volt magabiztosságuk, hiszen úgy lépkedtek, mint akiknek célja van.
A mai nap elég furcsán indul. Azt nem tagadom, Újremény városa teli van meglepetésekkel, furcsa, esetlegesen gyanús fickókkal. No de ennyivel egyszerre?
- Nem tetszik nekem ott az a kis különítmény.- súgtam halkan oda Valerothnak, s Kheredornak. A hintó ajtaja kinyílt, ember viszont nem merészkedett elő belsejéből. A vörös szakállas alak szitkozódni kezdett a két halászra. A csuklyás alak nem mozdult, ellentétben az öt közeledővel. Figyelmemet egy gyermeki hang törte meg:

- Ti hősök vagytok?


Vigyorral arcomon hajoltam le a kisfiúhoz, kezemet a vállára tettem.
- Hát, ezt még nem venném biztosra. Te viszont nagyon erős kis legénynek tűnsz!- borzoltam meg szőke haját. A következő másodpercekben felálltam, majd a kölyök elé léptem.
- Maradj mögöttem fiam!- parancsoltam rá, hiszen nincs kizárva, azok a gyanúsan közeledő alakok a fiú életére pályáznak. Hamarosan minden kiderül...
Vissza az elejére Go down
Valeroth

Valeroth



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeKedd Szept. 22 2009, 15:59

Tehát a főtéren egy szökőkútnál találkoztunk, de célomról még nem beszéltem. Kis idő múlva egy gyönyörű hintó jelent meg és bizonyos volt, hogy nemesi címert viselt. Halászok is feltűntek akik egy ládát cipelve igyekeztek átkelni a főtéren. Hirtelen a szemem elvándorolt és pár csukláys fickóra lettem figyelmes.
~ Vajon mit keresnek ezek itt? -tettem fel magamnak a kérdést, de visszatekintettem a hintóra. Láttam egy furcsa alakot akiről sejteni véltem, hogy a fehér mágiában jeleskedik.
~ Bizonyára már ő is érzi a fekete mágiát így még ha akarnám se tudnám magam elrejteni. -Gondoltam. Egy kisfiú is feltünt a téren és egyenesen hozzánk sétált. Aranyos volt, és még kicsi, szegénykének még a világ kegyetlen dolgairól nem is esett szó. Nemesi ruha volt, rajta.
~ Talán a hintóból szállt ki, vagy esetleg őt keresik? -Kérdeztem, de tovább figyeltem a felgyorsult eseményeket. Az öt fekete köntösben álló csuklyás férfi megindult lassú tempóban és valószínű volt, hogy a kisgyereket szeretnék. Vissza tekintettem a fehér mágusra és úgy láttam,hogy szinte a fehár mágiát szívja a kezei között.
~ Készül valamire. -Gondoltam és újabb gondolat futott át az agyamon:...-Ha most felfedjük kilétünket akkor könnyedén akasztófára küldenek, hisz az igazi küldetésről még szót sem tudunk, viszont valami azt súgja, hogy máris a küldetés részévé váltunk. -tanakodtam el ezeken a gondolatokon. A gyermek, amely ott állt előttünk egy kérdést tett fel:
- Ti hősök vagytok? -kérdezte szelíd és félős hangon. Szerencsére Szaleroth válaszolt a kérdésére és így nem kellett a fejemet törnöm, hogy mit mondjak ennek a kisgyermeknek. Szaleroth azonnal felállt és a kisfiút maga mögé tessékelte.
- Szaleroth, csak biztos úton cselekedj. -Szólaltam meg és Szaleroth mellé álltam és a köpenyemet egy kicsit széthúztam ls kezemet a varázspálcára tettem. Pár másodperc múlva az események kezdetét veszik.
Vissza az elejére Go down
Kheredor

Kheredor



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeCsüt. Szept. 24 2009, 20:07

A kútnál voltunk mikor egy szép túldíszített hintó jelent meg, ami nyilván nemes embereké lehetett. Pár halász is erre járt, akik egy körülbelül egy méteres ládát cipeltek és úgy látszott, hogy egy vörös szakállú férfi kíséri őket. Majd egy kicsit elpillantottam másfelé és egy csuklyás alak tűnt fel aki úgy látszott hogy várakozik. Öt furcsa alak is megjelent, akiknek arcát csuklya takarta el nagyon gyanúsak voltak és egy kisfiúhoz igyekeztek, aki a szoborhoz sietett.
~ Ezek ugyan kik lehetnek? - kérdeztem magamtól.
A kisgyermeken látszott, hogy egyedül volt és lehet, hogy eltévedt, de lehet, hogy rossz fát tett a tűzre és most keresi a kiutat.

- Ti hősök vagytok? – kérdezte a kisfiú tőlünk.
- Hát, ezt még nem venném biztosra. Te viszont nagyon erős kis legénynek tűnsz! – válaszolta rá gyorsan Szaleroth.
- Maradj mögöttem fiam! - parancsolt a gyermekre Szaleroth
- Szaleroth, csak biztos úton cselekedj. –mondta Valeroth és Szaleroth mellé állt.
- Lehet, hogy nem tudom ki ez a gyerek, de ha már így véditek őt barátaim én is jövök segíteni. – mondtam és Szaleroth másik oldalára mentem, majd a rövid kardomért nyúltam. Kezemel erősen szorítottam a markolatát és készen álltam, hogyha valaki megtámad minket abban a pillanatban tudjak védekezni vagy akár támadni.
Vissza az elejére Go down
Pharsta Tromoro
Kalandmester
Kalandmester
Pharsta Tromoro



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeCsüt. Szept. 24 2009, 21:31

A szekér nyitott ajtóval álldogál, semmi mozgást nem látni. A három halász hangosabban kezd el vitázni. Előbb a vörös szakállú szólal meg maga igen csak irritálóan érces hangján.

- Mihaszna lusta tengerbe való kukacok! Tudjátok jól, hogy e láda tartalmát még a nap delelésénél kell leszállítani!

Már csak a kihulló nyálat tudná elképzelni még a vörös szakállú urasághoz az ember. Igen ingerült hangulatban van, s persze van is miért, de ez egyelőre az ő titka. Az egyik lába cipelője ki barna kócos hajú és enyhén pattanásos képű külsejéből is könnyen megítélve, az ifjú visszaszól.

- Egy tapodtat, sem megyünk tovább, ha nem pihenünk előtte egy kicsit!

A kócos hangja pont ellenkezik a vörös hajúéval, bár van, kinek kellemes van kinek zavaró élesebb hangja. Fiatal lévén ez annyira még nem is számít e kamaszkorban élőnél, lesz jobb is. De a bölcsen hallgató kopaszodó szögletes arcvonású izmos férfiról sem szabad megfeledkezni, ki éppen homlokáról törli, le az izzadtságot miközben lassan csóválja fejét a fiú szavai miatt.

A csuklyás alak ki fehér mágia hullámainak egy részét kezében gyűjtötte össze egyelőre nem foglalkozik tovább a kis csoportosulással kik tovább haladnak a három alakhoz.

Egy kóbor kutya szalad végig a téren elfutva az öt alak előtt. Inkább menekül a tömeg forgatagától, mint sem ártó szándékkal járna. Szőkés szőre ám méretes teste korcsról árulkodik. Ha nemesé volt nem meglepő, hogy ez a sors jutott szerencsétlennek. Az öt csuklyás nem torpan meg. Az, köpenyek szürkék nem feltűnőek az utcákon olyannyira még tán álcának is megfelel. Tán egy helyről származhatnak, hiszen ruházatuk a köpenyek alatt megegyeznek. Felsőnek sötét barna bőrmellvértet vettek, mely egy férfi, avagy nemhez illően nő izmos felsőtestével megegyezőek. Alatta láncok szemeinek sokasága tükrözi apró felületükről a napnak fényét, mely más tárgyakról verődik vissza. Ennyit lehetett látni, ahogy közelebb értek, de a véletlen helyett az akarat úgy hozta többet is láthat a három ember. Közel érve megtorpantak és köpenyeiket hátrébb igazítva fegyvereik markolatához nyúltak. A rövid kardok pengéinek fémes fénye igazán tiszta és mondhatni zavaró. A markolatok és a keresztvasak, na meg a kardgombok igen díszesek, de még is harcra edzettnek tűnhetnek a fegyverek tudományában jártasaknak. Övhöz csatolták a kardhüvelyeket, melyeknek elején ismerős címer szemlélhető. Bizony ugyan az, mint a hintón. Gatyájuk enyhén buggyosak és csizmák száraiba tűrtek, lábszárvégüket legalább is. Ennyi a viselet, de az arcok változnak. A V alakzatnak köszönhetően könnyebb az arcokat is megvizsgálni. A legelöl álló alak egy átlagos magasságú erősen borostás, világoskék szemű, hegyes állú férfi. Jobb és baloldalán nála magasabb növésű fekete bőrű emberek állnak, nehéz megkülönböztetni őket, talán ikrek? A kerekded arcvonások, és a szúrós barna íriszek eléggé hasonlóak. A bal oldalt az utolsó egy alacsony növésű, de kebel részben "kiemelkedő" nőszemély álldogál ki egy kicsikét testes. Barna göndör hajának pár tincse képébe lóg, de látszólag nem zavarja. Zöld szemei elszántságot sugallnak. A jobb oldalt utolsó helyen álló, hosszú szőke hajú alacsonyabb növésű idegen eléggé másabbnak tűnhet a többieknél. Az arcvonások igen finomak, szinte egy szobrász mester munkájával ér fel. Egyedi szemeinek külsősége alapján ki látott már Zelótát az felismerheti a faji eredetet. Az ő kezében a rövid kard tűnik a legveszedelmesebbnek. S végül az élen álló erősen borostás csuklyás fickó megszólal.

- Arcátlanul pofátlanság egy nemesi család sarját csak így eltulajdonítani! Kik vagytok ti szobor előtt álló utcai mocsok hordozói?!

Nem kellemes fogadtatás és nem túl bizalomgerjesztő hangvétel. Igen tiszteletparancsolóan mély dölyfös hanglejtése és ereje szinte elhallgattatta az egész főtéren cirkáló emberek összességét. Csend honol mit csak a lovak távoli prüszkölése tör meg. Csend honol, míg meg nem szólal, valaki vagy nem nyel éppen egy nagyot. Akár csak a kisfiú ki teljességében megszeppenve némán figyeli az eseményeket a derék katona mögött. A helyzet adott, ideje meghozni bizonyos döntéseket.

Vissza az elejére Go down
Szaleroth

Szaleroth



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeSzomb. Szept. 26 2009, 17:56

Valeroth az oldalamra állt, miközben a következő sorok hagyták el száját:
- Szaleroth, csak biztos úton cselekedj!
Rátekintettem a mágusra, azután pedig komoly arccal így szóltam:
- Ne aggódj barátom! Nem fogok elhamarkodott döntést hozni.
Az eztán következő másodpercekben Kheredor is megszólalt:
- Lehet, hogy nem tudom ki ez a gyerek, de ha már így véditek őt barátaim én is jövök segíteni.
Ekkor ő is az oldalamra állott, majd rövid karjáért nyúlt. Egy mosoly kíséretében bólintottam elismerően az íjász férfi felé. Ebből levontam a következtetést, valóban igaz barátokra, társakra leltem az elmúlt napokban. Szavakkal nem is tudtam kifejezni mennyire örültem ennek, bár az ő helyükben én is hasonlóképp tettem volna. Jó kedvemet viszont félre kellett tennem, hiszen úgy éreztem, hamarosan fontos dolog történik. A főtéren lévő szekér, tárva-nyitva ácsorgott. Ám a halászok között vita bontakozott ki, mivel a vörös szakállas fickó elég nagy rondaságokkal illette a másik két alakot. Egy barna hajjal rendelkező, még alighanem kamasz korban lévő egyén nem hagyta magát a porig alázni, visszafeleselt az ingerült férfinak.
~ Bátor egy kölyök, annyi szent.~ gondoltam magamban, miközben szúrós tekintettel kémleltem a vitázókat. Minden esetre a másik cipekedő, ki már tapasztaltnak, sokat látott embernek tűnt, csak némán csóválta meg hajhullásnak indult kobakját. A változatlan testhelyzetben lévő, csuklyás férfiú, kit nemrég egy mágushoz hasonlítottam volna leginkább, továbbra is várakozott.
~ Esetleg ő is készül valamire? Furcsán nyugodt...~ merengtem el, de hirtelen újra az öt közeledőre figyeltem. Egy kóbor kutya rohant el előttük, ők meg tudomást sem szerezve a hontalan állatról, rendületlenül jöttek tovább a mi irányunkba. A V alakban érkező banda összes tagja szürke köpenyt, alatta nem mást, mint barna bőrmellvértet viselt. Egyszer csak felhagytak a sétálással, előrántották fényes rövid kardjaikat. A vágó eszközök nagyszerű megmunkálással készültek, tökéletesen alkalmasnak tűntek a csatázásra. Békétlen szándékukon igazán nem lepődtem meg. Öveiken fellelhető volt ugyanaz a címer, mely az amott ácsorgó hintón szintén díszelgett. Rögtön elől egy borostás, kék szemű, normál testalkattal megáldott fickó állt. Szemeiből, valamint, hogy első helyen állt, azt vontam le, ő a vezéregyéniség a másik négy közül. Jobbján és balján két sötét bőrű, égi meszelő, nagyjából ugyan olyan arcvonásokkal, barna szemekkel. Balról utolsóként egy nő szerepelt, ki enyhén testes volt. Elszánt, zöld tekintete azt sugallta, tudja mit csinál. Haja néhol arcába lógott. Másik szélen egy szőke férfi, ki kissé alacsony növéssel rendelkezett. Nyilván valóan egy Zelóta volt. Kezemet a kardom markolatára helyeztem, csakhogy nem rántottam elő. Okosabb dolog lenne elkerülni a konfliktust.

- Arcátlanul pofátlanság egy nemesi család sarját csak így eltulajdonítani! Kik vagytok ti szobor előtt álló utcai mocsok hordozói?!


- Jó uramnak talán kicsit jobban körül kellene néznie, mielőtt hasonló szavakkal illeti a járókelőket. Mert esetlegesen ebben a percben is egy nemessel beszél, ily sértő hangon. Az én becsületes nevem... Arvaleg fia, Szaleroth.- jelentettem ki, azt remélve, apám nevén felismeri származásom eredetét a borostás alak.
- Mellesleg mi mindhárman a király emberei vagyunk, s én úgy tudom, egyenlőre egyetlen oly nemesi család sem létezik Arlanz földjén, ki Rézpenge Hiador fölött állna.- mondtam nyugodt hangnemben.
- Ráadásul, nem látom ezen a kisfiún, hogy nagyon örvendezne jöttötöknek.- tettem még hozzá, azután elhalkultam egy időre. A hátam mögött álló kölyökre néztem, majd újra az érkezettekre.
Vissza az elejére Go down
Valeroth

Valeroth



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeVas. Szept. 27 2009, 10:45

Folytak az események egymás után, szinte megállítani lehetetlen volt. A főtér mint egy élő ember tette dolgát, de ebben a hatalmas emberi szerkezetben bennevoltunk mi is akik már szinte kitüntünk a többiek között. Nem azért mert kivételesek voltunk, hanem azért mert velünk éppen egy rendkívül fontos dolog történt ebben az órában. A közeledő alakok ruhája a köpeny alatt megegyezik így nem volt elhamarkodott döntés azt feltételezni, hogy valamilyen közös cél vezeti őket és talán nemesi cél ez. Egy kutya is próbálkozott ebben az eseményben kulcsfontosságot játszani, de nem tulajdonított neki a sors semmilyen kiemelkedő szerepet. A köpenyes alakok máris a ruháik alatt várakozó éles pengékhez nyúltak. Az őt alakban csak egy volt más a többiekhez mérve.
~ Egy zelóta? -tettem fel magamban a kérdés és miután tisztábban láttam, hogy jól felismertem kicsit elmosolyodtam. Az utazásaim során nem is egy zelótával találkoztam, de csak így most a főtéren igen meglepő személyiség volt.


- Arcátlanul pofátlanság egy nemesi család sarját csak így eltulajdonítani! Kik vagytok ti szobor előtt álló utcai mocsok hordozói?!


-kérdezte az egyik förtelmes hangon, amely szavak szinte sebeztek.

- Jó uramnak talán kicsit jobban körül kellene néznie, mielőtt hasonló szavakkal illeti a járókelőket. Mert esetlegesen ebben a percben is egy nemessel beszél, ily sértő hangon. Az én becsületes nevem... Arvaleg fia, Szaleroth. Mellesleg mi mindhárman a király emberei vagyunk, s én úgy tudom, egyenlőre egyetlen oly nemesi család sem létezik Arlanz földjén, ki Rézpenge Hiador fölött állna. Ráadásul, nem látom ezen a kisfiún, hogy nagyon örvendezne jöttötöknek. -Válaszolta Szaleroth és a vállamon felmászott a vadászgörényem.
- Menj oda szórakoztasd a kisembert, ne legyen ennek szemtanúja, ha a dolog komolyabbra fordulna. -Mondtam mosolyodva és odaszaladt a vadászgörény a kisfiúhoz. Kiléptem Szaleroth mellé és így hárman álltunk egymás melett.
- Ha ilyen hangon szólítottál meg minket, akkor ezt a helyzetet is megtudod magyarázni, hogy a kisfiú miért fél tőletek, bár ez a modor részben magyarázatot ad, és egy fekete mágiát használó varázsló is képes bármire. -mondtam nyugodt hangon és mosolyogva, miközben a köpenyemet felrántotta a szél és kilátszott a láncra kötött varázskönyv és a varázspálca.
Vissza az elejére Go down
Kheredor

Kheredor



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeVas. Szept. 27 2009, 17:20

Az események egyre rosszabbak lettek a három halász elkezdett vitatkozni. A fehér köpenyes alak még most se mozdult és nem csinált semmit. Eztán egy kóbor kutya szaladt végig a főtéren az 5 csuklyás gyanús alak előtt. Az öt csuklyás még csak meg se torpant. Ugyan olyan ruhát visel, mind az öt így lehet, hogy valami szektához tartoznak, de az is lehet, hogy csak egy helyről jöttek. Az öt titokzatos alak, eztán amikor közelebb értek megálltak és a köpenyeiket hátrébb igazították, s a fegyvereik markolatához nyúltak.
~ Na. Ezek tényleg lehet, hogy harcolni akarnak. – gondoltam és a jobb lábammal előrébb léptem. Az öt személynek arcukat is már lehetet látni, aki középen állt az egy férfi volt, aki borostás arcú volt és elég erős is, egy tipikus vezéralkat volt. Bal oldalt és jobb oldalt a középen lévő férfinál egy nála magasabb növésű két sötét bőrű ember állt, akik lehet, hogy ikrek voltak. Bal oldalt az utolsó egy barnahajú alacsony növésű nagykeblű nő volt. A jobb oldalt leghátul pedig egy zelóta állt, akinek szőke hosszúhaja volt és nagyon különbözött a többi négy idegentől. Hirtelen a középen álló férfi megszólalt:


- Arcátlanul pofátlanság egy nemesi család sarját csak így eltulajdonítani! Kik vagytok ti szobor előtt álló utcai mocsok hordozói?!


- Jó uramnak talán kicsit jobban körül kellene néznie, mielőtt hasonló szavakkal illeti a járókelőket. Mert esetlegesen ebben a percben is egy nemessel beszél, ily sértő hangon. Az én becsületes nevem... Arvaleg fia, Szaleroth. Mellesleg mi mindhárman a király emberei vagyunk, s én úgy tudom, egyenlőre egyetlen oly nemesi család sem létezik Arlanz földjén, ki Rézpenge Hiador fölött állna. Ráadásul, nem látom ezen a kisfiún, hogy nagyon örvendezne jöttötöknek. - mondta Szaleroth.
~ Ebből elég nagy összetűzés lehet. - gondoltam eztán Valeroth a vadászgörénnyel akarta elvenni a kisgyerek figyelmét, hogy ha lesz vérontás, akkor ne lássa majd Valeroth is Szaleroth mellé állt.

- Ha ilyen hangon szólítottál meg minket, akkor ezt a helyzetet is megtudod magyarázni, hogy a kisfiú miért fél tőletek, bár ez a modor részben magyarázatot ad, és egy fekete mágiát használó varázsló is képes bármire. – szólalt meg Valeroth.
- A barátaimnak igaza van elégé barátságtalanul beszéltek velünk. – szólaltam fel és a kardom pengéjét pár centivel kiemeltem a tokjából fenyegetés képen.
Vissza az elejére Go down
Pharsta Tromoro
Kalandmester
Kalandmester
Pharsta Tromoro



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeVas. Szept. 27 2009, 19:14

A kisgyermek elkezdett kissé nyögdécselni mintha fájna valamije, de aki felfigyel rá, láthatja a vadászgörénytől eléggé fél. Egy darabig még nyögdécsel, végül elpattan a húr és sikkantva próbál elfutni az állattól. A kisgyermek futni kezd egy bizonyos ívben látszólag az öt csuklyás alak a cél. A halászok megfeledkezve maguk dolgáról felfigyeltek az eseményekre és némán, bambán bámulnak. A borostás vezető fegyverét kardhüvelyébe helyezve szólal meg, de nem a három előtte állóhoz.

- Azunfen, Aroth!

S az ikrek egyet előrébb lépve védelemként megállnak kardjukat továbbra is előre szegezve. Mást még nem tesznek, csak fedezik, a vezetőt ki leguggol és kezét nyújtja a kisgyereknek. A nő és a Zelóta tartja pozícióját szúrós tekintettel várják a fejleményeket. Kheredor reakciójára a jobb oldalt álló Aroth avagy Azunfen felel.

- Helyedben nem tenném!

Mély és mondhatni nyugodt hangja meglepően hathat, nem úgy néz ki, mint aki csak ész nélkül futna bele a veszélybe. Testvére csak mélyen bólint egyet Szaleroth-nak de a mágussal nem igazán törődnek. Míg ezen események lefolytak addig a távolabb álló mágus látszólag eltűnt. Erejét lehet érzékelni, de nem igazán látni. E csöndben azonban váratlanul szólal meg a Zelóta.

- Tisztelet a királynak! De a patkányok még a legnevesebbekhez is könnyen beférkőznek. Nem kívánunk feleslegesen vért ontani, de a sötét mágiát említve van okunk aggódni. S a kard addig marad kezünkben, míg e gyermek, Lonze vissza nem szál a hintójába édesapja és édesanyja mellé.

Míg beszélt csak mosolygott ő sem tűnt idegesnek, de a nő és a borostás férfi annál inkább. A Zelóta hangja kellemesen csengett a nem túl szakavatott füleknek, hiszen nem minden nap fut össze e faj egy tagjával az ember. Úgy néz ki ennek a kis társaságnak már felépült egy bizonyos stratégiája, ami bizony több éves együtt létet is elárulhat. A nyugodtabbak beszéltek, míg a türelmetlenebbek inkább cselekedtek. A gyerek szedi lábát, de nem ért oda az öt alakhoz.

Ha másra is figyelnek, ilyenkor bizony a hintó ajtaja alatt egy kecses láb jelenik meg minek tulajdonosa is igen szépséges. Ruházata a bíbor színek hangulatát viseli. Idegesnek tűnt, de leginkább aggódónak. Vörös hosszú haját lófarokba kötötte és az leng jobbra-balra minden egyes kecses lépésénél. Barna íriszei keresnek valamit, vagy valakit és amint meglelte a célpontot vérvörös ajkai megmozdultak. A sápadt teremtés még egy árnyalattal sápadtabb lesz meglátva a látszólag harcként folytatandó jelenetet. Jobb kézzel száját eltakarja ezzel még nagyobb aggodalmát kifejezve és csak a kis gyereket figyeli. Már csak a félreértések résztvevőin függnek a dolgok.


Vissza az elejére Go down
Szaleroth

Szaleroth



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeKedd Szept. 29 2009, 23:53

A fiú végül nem várt reakciót mutatott, mikor mágus barátom odaküldte hozzá az állatkáját, hogy játszadozzon vele. Sikoltozva igyekezett elérni az öt alakot, ebből adódóan tán mégiscsak ismeretségre lelt bennük. Döbbent arccal kísértem végig a nemes ifjú produkcióját. A közelben lévő járókelők mind kibontakozó fejleményeket kémleltek. Ekkor egy hang törte meg a bambulásomat:

- Azunfen, Aroth!


Szólalt fel a borostás alak, miközben ő maga fegyverét a tokjába csúsztatta. Csakhogy a két nagydarab iker lépett ki a sorból, pengéik éleit még mindig a mi irányunkba szegezték. Ez elég zavaró érzéseket keltett bennem, bizonyára senki sem lenne nyugodt ebben a helyzetben. A vezető guggolva nyújtotta karját a rémült kölyök felé. Kheredor elkezdte kiemelni rövid kardját nyughelyéről, viszont az egyik sötét bőrű illető a következő szavakkal próbálta győzködni:

- Helyedben nem tenném!

Hangjából csupán a nyugodtságot, fegyelmezettséget lehetett leszűrni. Fivére engem szemelt ki, s egy mély bólintást intézett hozzám. Erre a reakcióm egy homlok összeráncolás volt. Nagyon úgy tűnt, Valerothra nem figyeltek, ami talán nem a legjobb döntésük volt. Igaz, nem ismerem még új barátom képességeit, ám valószínűleg meglepődnék, ha látnám élesben küzdeni. Persze ez az, mit leginkább kívántam, csakhogy helyzetünk nem bizonyult rózsásnak. Mikor kicsit messzebbre tekintettem az öt őrtől, nem találtam a csuklyás fickót.
~ Ez meg hova a fenébe tűnhetett?~ kérdeztem magamtól. Ekkor így szólt a Zelóta:

- Tisztelet a királynak! De a patkányok még a legnevesebbekhez is könnyen beférkőznek. Nem kívánunk feleslegesen vért ontani, de a sötét mágiát említve van okunk aggódni. S a kard addig marad kezünkben, míg e gyermek, Lonze vissza nem szál a hintójába édesapja és édesanyja mellé.

- Hogy ezt célzásnak szántad-e, avagy sem, azt én magam sem értem... Ám mi nem tartozunk azok közé a bizonyos "patkányok" közé, kiket az imént említettél. Szerintem is ostobaság volna hadakozásba kezdeményezni. Megértem aggodalmatokat, bár úgy hiszem itt nem ti vagytok a sértettek. Eszünk ágában sem volt akármit csinálni azzal a fiúval, sőt ő jött oda elénk.- jelentettem ki. Kezem még mindig a fegyverem markolatán pihent. Idő alatt a hintóból egy gyönyörű nő lépett ki. Vörös haja, bíbor színű ruhája volt. Arcán nyugtalanságot lehetett felfedezni, bizonyára ő volt az ifjú Lonze anyja. Tekintete folyamatosan a gyermekre összpontosult.
~ Most mit kellene cselekednem? Hiába, ezek a fickók még most sem élvezik a bizalmamat. Mi van, hogyha el akarják rabolni a fiút? Hiszen érdekes módon nem a hintó irányából kezdtek közeledni, annak ellenére, hogy a család képviselőinket tartják magukat. Még az is meglehet, miszerint egy összeesküvésre készülnek. Magukkal viszik az ifjút, cserébe pedig váltság díjat követelnek érte, vagy ami még rosszabb, meg akarják ölni. Lonze nyilván megismerte a borostás alakot, mi az ő igazukat bizonyítja... Tehát vagy a legjobb őrök, vagy nagyon okos gazfickók. Semmi értelme nem volna megálljt parancsolni a kisfiúnak, attól csupán jobban megrémülne. Ha pedig utána rohannék, abból semmi jó nem származna. Mivel közelharcos vagyok csak egy, nagyon maximális esetben két személlyel bírnék el. Bár ezt a két behemótot elnézve, legalább olyan tapasztalattal rendelkeznek, mint jó magam. Gondolnom kell a küldetésre is. Itt nem sérülhetek meg. Ráadásul könnyen tömlöcben végezhetjük, hogyha nemesek embereire támadunk. Akkor pedig valószínűleg kivégeznének. Ebben a helyzetben nem nekem kell döntést hoznom.~ töprengtem el, majd ránéztem Valerothra, azután Kheredorra.
Vissza az elejére Go down
Valeroth

Valeroth



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeCsüt. Okt. 01 2009, 16:52

A vadászgörény eltávolodott tőlem és a kisfiúhoz ment. A kisfiú először csak magába folytotta félelmét, de ezután már nem bírt a félelemmel és sikoltva a csuklyás alakok felé kezdett el futni. Hirtelen egy fickó szólalt meg:

- Azunfen, Aroth!

-Szólalt meg a borostás alak. Két iker előrelépett és a kardjukat hármunkra szegezték. Furcsa történés ez, szinte a cselekvések összefolynak.
~A vadászgörény ismét jó szolgálatot tett. A kisgyermek a védelem érdekében futott az öt alak felé, így lehet ismeri őket, viszont felmerülhet az is, hogy csak az ijedtség képpen volt. Ezt még nem állíthatom pontosan, de legalább van amin elindulhatok. -Gondolkoztam, miközben Kheredor a kardját a tokjából kicsit kiemelte.


- Helyedben nem tenném!

-Mondta egy igen nyugodt, komoly és mély hang. Szalerothnak bólintott az egyik és ezzel kiszemelte.
~ Velem egyenlőre nem foglalkoznak, ez előnyömre válhat. -Eszeltem ki a veszélyesebb helyzetre a stratégiámat. A mágus eközben eltűnt, de érezhető volt jelenléte.
~ A fehér mágia...valószínűleg meglepetés szerűen fog lecsapni, lehetséges ezért nem figyelnek rám. -Csuktam be a szemem és próbáltam a fehér mágus pozícióját fellelni.


- Tisztelet a királynak! De a patkányok még a legnevesebbekhez is könnyen beférkőznek. Nem kívánunk feleslegesen vért ontani, de a sötét mágiát említve van okunk aggódni. S a kard addig marad kezünkben, míg e gyermek, Lonze vissza nem szál a hintójába édesapja és édesanyja mellé.

-Szólalt meg a Zelóta.
- Hogy ezt célzásnak szántad-e, avagy sem, azt én magam sem értem... Ám mi nem tartozunk azok közé a bizonyos "patkányok" közé, kiket az imént említettél. Szerintem is ostobaság volna hadakozásba kezdeményezni. Megértem aggodalmatokat, bár úgy hiszem itt nem ti vagytok a sértettek. Eszünk ágában sem volt akármit csinálni azzal a fiúval, sőt ő jött oda elénk. -Mondta Szaleroth, de keze még mindig a kardján pihent. Eközben egy szép nő lépett ki a hintóból vörös hajjal és bíbor ruhával. Egyfolytában a kisgyermeket nézte, és ebből talán rá lehetett jönni, hogy a kisgyermek anyja. Szaleroth ránk nézett, és úgy gondoltam, hogy várja a reakciómat, valószínűleg neki is van hozzáfűzni valója, de előtte meghallgat bennünket. Elkezdtem sétállni , megkerültem Szaleroth-ot és előtte álltam meg. A kezemet kinyújtottam a csuklyás alakok felé, de nem mágiára szántam és ezt ők is tudták nagyon jól:
-A célzást értettem....mi patkányok? -Kérdeztem fenn hangon miközben a vadászgörény a vállamra ült.
-Ha a patkányoknak több jómodoruk van és képesek életük árán is védeni a hazát és minden egyes embert, akkor ti mik vagytok? Gyanúsítgatni, és bemocskolni a nevünket. Talán csúszómászok? -Kérdeztem, de nyugodt hangon és a kezemet leeresztettem. Hátat fordítottam és így szóltam:
-Szaleroth, Kheredor, ideje indulni, itt már nincs okunk maradni, bizonyára a hölgyé a gyerek és ez csak egy tévedés. Ha viszont nem akkor... -Bólintottam és elindultam a főtér másik irányába.
Vissza az elejére Go down
Kheredor

Kheredor



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeVas. Okt. 04 2009, 18:27

A kisgyerek egy kicsit döbbenten nézet a vadászgörényre majd elkezdet nyögdécselni. Hirtelen a kisfiú sikoltva az öt csuklyás alakok felé rohant. Erre a sikolyra majdnem minden járókelő felfigyelt.
- Azunfen, Aroth!

- kiáltott fel a középen álló borostás férfi. Erre a két sötétbőrű előre lépett és a kardjukat ránk szegezték.
~ Valamit tenni kéne. - gondoltam magamban és egy kicsit kiemeltem a kardomat a tokjából. De ezt sajnálatos módra meglátta a jobb oldalon álló fickó, akinek a neve vagy Azunfen, vagy Aroth volt.

- Helyedben nem tenném!

- mondta nyugodt hangon a sötétbőrű csuklyás. Erre a kezemet elvettem a markolattól. Eztán a baloldali Szaleroth-ra bólintott.
~ Valerothnak lehet, hogy szerencséje van, mert ezek az alakok elégé lebecsülik a varázslókat. - gondoltam magamban és hirtelen nagy csend keletkezett.

- Tisztelet a királynak! De a patkányok még a legnevesebbekhez is könnyen beférkőznek. Nem kívánunk feleslegesen vért ontani, de a sötét mágiát említve van okunk aggódni. S a kard addig marad kezünkben, míg e gyermek, Lonze vissza nem szál a hintójába édesapja és édesanyja mellé.
- törte meg a csendet a Zelóta.
- Hogy ezt célzásnak szántad-e, avagy sem, azt én magam sem értem... Ám mi nem tartozunk azok közé a bizonyos "patkányok" közé, kiket az imént említettél. Szerintem is ostobaság volna hadakozásba kezdeményezni. Megértem aggodalmatokat, bár úgy hiszem, itt nem ti vagytok a sértettek. Eszünk ágában sem volt akármit csinálni azzal a fiúval, sőt ő jött oda elénk. - mondta Szaleroth majd egy gyönyörű nő lépet ki a hintóból, akinek vörös haja volt, s díszes bíbor ruhát viselt. Sokáig nézte a kisgyereket így lehet, hogy az anya volt. Szaleroth eztán ránk nézett, biztos várta, hogy mi mit lépünk. Elkezdet Valeroth sétálni és Szaleroth elé állt. Majd a barátom Valeroth kinyújtotta a kezét és így szólt:
- A célzást értettem....mi patkányok? - kérdezte a csuklyásoktól tőlük fenn hangon.
- Ha a patkányoknak több jómodoruk van és képesek életük árán is védeni a hazát és minden egyes embert, akkor ti mik vagytok? Gyanúsítgatni, és bemocskolni a nevünket. Talán csúszómászok? - kérdezte tőlük Valerot nem sokkal később és eztán a kezét leeresztette.
- Szaleroth, Kheredor, ideje indulni, itt már nincs okunk maradni, bizonyára a hölgyé a gyerek és ez csak egy tévedés. Ha viszont nem akkor... - mondta felénk fordulva Valeroth.
- Okés szerintem is sincs okunk maradni. – egyeztem bele a távozásba és Valeroth elindult én pedig követtem.
Vissza az elejére Go down
Pharsta Tromoro
Kalandmester
Kalandmester
Pharsta Tromoro



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeVas. Okt. 04 2009, 19:46

Érdekes mozzanat, de míg eddigiekben nyugodtak mostanra vidámak lettek a csuklyások. A két fekete ember elvigyorodott és egymásra nézett, még az eddigiekben komoly arcot vágó nő is derűsnek tűnt, a borostás vezető csak a gyermek kedvéért lett vidámabb ábrázatú látszólag.

- Gyere csak kicsi Lonze! A papi elvisz téged a mamihoz!

A gyermek mindjárt boldogabb lett és az apa fia szeretet egyből meg nyilvánult. Ám a borostás képű már egyáltalán nem foglalkozott a három emberrel, akik védelmezni akarták igazából a gyermeket. A csapat többi tagja kardjukat mind helyükre téve vigyorgások és kisebb kuncogások közepette követték a vezetőjüket. A zelóta kacsintott még egyet Valerothnak azután ő sem vett róluk tudomást a két fekete ember csak biccentett a velük szemben álló Kheredornak és Szalerothnak.

- Nagy hiba!

* Még mondta oda a testvérének az egyik félhangosan mielőtt végleg otthagyták őket. Ám az immáron hat fős csoport helyett egy valaki állt már csak a három emberrel szemben. Eddigiekben mögéjük sétált békésen a fehér mágus kinek arcát még mindig csuklya fedi és mostanra bukkant csak fel. Még nem mozdul, nem is csinál semmit. Ajtó csapódásának hangja hallatszik nem is olyan messziről, és lassacskán a hintó is elindul, mögötte négyen ballagnak. A halászok mostanra már elviharoztak a cipelni valójukkal, hiszen eléggé úgy látták jobb, ha nem maradnak itt. Az eddigiekben némán bambulók is gyors vágtában a tennivalójukra tértek vissza és lassacskán újra a nyugalom uralkodott el az egész téren. A csuklya lassan egy ismerős mozgást kezd el ismételni, mintha a fejét csóválná a tulajdonosa.*

- Kövessetek bolondok...

* A hang eléggé reszelős volt és furcsa módon torzabb az átlagosnál. Talán olyan hangzása lehet, mint aki fuldokolva beszélne. Lassan megfordul és elindul, egy sikátor fele ám mást nem igazán mond. Eléggé titokzatos események tanúi lett a három szobor előtt álldogáló ember. S talán ez az újabb vadidegen adhat neki magyarázatot. Bár külleme is ilyesmit sugallhat nem tudni nem-e csapda talán ez az egész?

Vissza az elejére Go down
Szaleroth

Szaleroth



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeKedd Okt. 06 2009, 14:48

Végül Valeroth közbeszólt, ahogy sejtettem, azután pálcáját a velünk szemben álló hat emberre emelte. Persze ártó szándékot nem mutatott, ezt a többiek is jól tudták.
- Szaleroth, Kheredor, ideje indulni, itt már nincs okunk maradni, bizonyára a hölgyé a gyerek és ez csak egy tévedés. Ha viszont nem akkor...- mondta a mágus, utána sarkon fordult, s Újremény főterének másik végébe vette volna az irányt.
- Okés szerintem sincs okunk maradni.- egyezett bele városunk íjászainak képviselője, Kheredor.
- Nos, öröm volt...- mondtam, azután csatlakoztam társaimhoz. Már éppen elfordítottam arcomat, amikor egy nagyon jelentős mondat hatolt füleimbe, mit a borostás férfi mondott:

- Gyere csak kicsi Lonze! A papi elvisz téged a mamihoz!

Nagyra nyílt szemekkel fordítottam hátra fejemet. Az öt őrző igencsak boldognak látszott, míg az eddig komoly arcot vágó személyek is derűsebbek lettek látván, hogy Lonze boldog. Szám jobb oldalán egy halvány félmosoly tűnt fel, mi a nyugodtság valamint a megkönnyebbültség jelképe volt, miket immáron éreztem.
~ Azt hiszem ez a félreértés véglegesen tisztázva lett. Megint elragadott a fantáziám...~ gondoltam magamban, miközben megvakartam a tarkómat. Az egyik sötét bőrű, nagydarab ember még biccentett egyet, én pedig viszonoztam azt.

- Nagy hiba!

- De még mekkora...- suttogtam csak úgy magamnak, a fekete férfi kiegészítése képen. Végül otthagytak minket, ám ebben a pillanatban valaki más állt velünk szemben. Nem más volt ő, mint a fehér mágus, ki eddig meghúzódott, kimaradt történésekből. Valószínűleg az idő alatt lopózott mögénk, míg mi szópárbajba keveredtünk a nemrégiben elment csapattal. Csuklyája alatt valódi kinézetét homály fedte, csupán sima állának vonalait lehet tisztán látni. Az utcán bámészkodó nép is visszatért napi teendőinek elvégzéséhez, s a halászok és a nemesi címerrel ellátott hintó szintén elhagyta addigra Újremény élettel teli főterének helyszínét. Fejfedője takarásában a varászlathoz értő alak feje egy ismétlődő mozgásba kezdett, mintha kobakját csóválná. Arcomon kissé értetlen kifejezéssel szemléltem a titokzatos férfit.
De a csendet végül ő törte meg:

- Kövessetek bolondok...

Hangja, akár egy fuldokló emberé. Ami igaz, az igaz kedvesebb köszöntéssel is illethetett volna bennünket, bár első benyomásra nem tűnt a szavak emberének. Valerothra és Kheredorra tekintettem.
- Azt javaslom, kövessük! Hogyha cselszövő lenne, nyilván nem e módon szólított volna meg minket. Hízelgőbb, nyájasabb lett volna, csalogató és bizalomkeltő kifejezésekkel... A nemes egyszerűsége számomra azt sugallja, nem rendelkezik ártó szándékkal irántunk. Úgy tűnik, tud valamit, amit mi nem. Hogy az számunkra jó-e, avagy sem, azt eldönthetjük miután meghallgattuk a mondanivalóját. Minden esetre járjunk el a legnagyobb óvatossággal ez ügyben!- hagyták el eme szavak a számat. Kíváncsiságom ismét úrrá lett rajtam, majd megtettem az első lépést arra, amerre a férfi ment. Viszont ott megtorpantam, hátrapillantottam két barátomra, a válaszukat várva.
Vissza az elejére Go down
Valeroth

Valeroth



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimePént. Okt. 09 2009, 15:22

A csuklyás alakok hirtelen derűsek lettek és a borostás fickó is mosolyogni látszott.

-Gyere csak kicsi Lonze! A papi elvisz téged a mamihoz!

-Mondta az öreg fickó és erre a mondatra kicsit meglepődve reagáltam, de ezt a szemlélődök nem vehették észre. Úgy tűnt ez a félreértés már csak árnyéka önmagának és szinte el is felejtették az előbbi eseményeket. A zelóta rám nézett és kacsintott egyet mire egy kicsit elmosolyodtam és elfordítottam a fejem.

- Nagy hiba!

-Mondta Szalerothnak és Kheredornak a két velük szemben álló fekete ruhás. Már csak egy ember állt velünk szemben és ez nem volt más mint a fehér mágus. A hintó ajtaja becsukódott és azonnal el is indultak. A téren az események ismét a rendes kerékvágásba folytatódtak és kezdett megnyugodni a főtér. A csuklya megmozdult és egy csóválással együtt így szólt:

- Kövessetek bolondok...

-Fuldokló hangja törte meg a csendet, ami első hallásra kicsit furcsa volt és elindult. Szaleroth ránk nézett és így szólt:
- Azt javaslom, kövessük! Hogyha cselszövő lenne, nyilván nem e módon szólított volna meg minket. Hízelgőbb, nyájasabb lett volna, csalogató és bizalomkeltő kifejezésekkel... A nemes egyszerűsége számomra azt sugallja, nem rendelkezik ártó szándékkal irántunk. Úgy tűnik, tud valamit, amit mi nem. Hogy az számunkra jó-e, avagy sem, azt eldönthetjük miután meghallgattuk a mondanivalóját. Minden esetre járjunk el a legnagyobb óvatossággal ez ügyben! -Mondta Szaleroth és bólintottam egyet. Már csak Kheredor maradt.
Vissza az elejére Go down
Kheredor

Kheredor



Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitimeVas. Okt. 11 2009, 15:46

Tehát elindultam Valeroth felé majd nem sokára Szaleroth így szólt:
- Nos, öröm volt... - mondta a katonaságban szolgáló társam és hozzánk csatlakozott. Hátranéztem s a borostás alak elmosolyodott.

- Gyere csak kicsi Lonze! A papi elvisz téged a mamihoz!


- mondta a középen álló csuklyás férfi.
~ Ő a gyerek apja? - tettem fel a költői kérdést magamban. Eztán pedig ránéztem a fekete alakokra és nekem is meg Szalerothnak is csak biccentettek egyet.


- Nagy hiba!


- mondta az egyik fekete a másiknak. Eztán pedig sétálás közben elénk állt a talárt viselő csuklyás alak, aki eztán nem mozdult semmit. Majd hirtelen ajtócsukódás hallatszott, s a hintó el is ment. Szétnéztem a téren és mindenki folytatta a munkáját. A halászokat már nem is lehetet látni. Nem sokára. Eztán megcsóválta a fejét a fehér mágus és így szólt:

- Kövessetek bolondok...


- szólalt meg fuldokló hangon, amire először meglepődtem, de a mostani történtek után már nem is csoda.
- Azt javaslom, kövessük! Hogyha cselszövő lenne, nyilván nem e módon szólított volna meg minket. Hízelgőbb, nyájasabb lett volna, csalogató és bizalomkeltő kifejezésekkel... A nemes egyszerűsége számomra azt sugallja, nem rendelkezik ártó szándékkal irántunk. Úgy tűnik, tud valamit, amit mi nem. Hogy az számunkra jó-e, avagy sem, azt eldönthetjük miután meghallgattuk a mondanivalóját. Minden esetre járjunk el a legnagyobb óvatossággal ez ügyben. – mondta Szaleroth amire Valeroth bólintott egyet.
- Okés benne vagyok. – egyeztem én is bele.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Újremény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Újremény főtere   Újremény főtere Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Újremény főtere
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Újremény utcái
» Álomtölgy főtere
» Csillámcsepp főtere
» Nyugat-Remény főtere

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Arlanz :: Játéktér :: Dél :: Újremény városa :: A falakon belül-
Ugrás: