Arlanz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az áldás sohasem jön párosával, és a baj sohasem jön egyedül.
 
KezdőlapGalleryKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Nyugat-Remény főtere

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Harlequin
Admin
Admin
Harlequin



Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitimeHétf. Júl. 13 2009, 12:00

Nyugat-Remény főtere Draken10

Nyugat-Remény főtere tágasnak mondható. Rengeteg mindent meglelni itt, leginkább a tengerből származó portékákat. A falu lakói leginkább halászattal foglalkoznak és a piac nagy része halakkal, tengeri növényekkel és egyéb dolgokkal van telítve. Emberek és fél-zelóták róják a piacot különlegességek után kutatva, vagy azért, hogy helyet találjanak saját standjuk felállítására.
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen

Elkator Rayen



Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitimeHétf. Nov. 02 2009, 19:36

//Vetto Etrope//

Rayen az utcákat járta nézte ahogy a kis gyerekek pénzt kérnek a gazdagabb emberektől. Ahogy a portékások nagyban alkudoznak vevőikkel. Ő is oda ment egy standhoz hogy egy kevés élelmet vásároljon magának. A tranzakció véget gazdagabb lett két almával és ebből az egyiket el is kezdte eszegetni ahogy haladt az úton. Egyszerre csak mintha észre vett volna valamit a tömeg között de úgy döntött nem fitogtatja. Nagy vidáman eszegette az almát és miután végzett vele leült egy közeli padra és felkészült hogy a másikba is belekezdjen. Azonban észre vette az alkot megint és most már látta a tolvajhoz nagyon is hasonlító férfit de nem kellet szólnia a városi őrök máris a nyomában voltak.
-Hát ez nem a te napod-Mondta magában miközben nézte ahogy a tolvaj elejti a lopkodott erszényeket menekülés közben.
Vissza az elejére Go down
http://arkana.hungarianforum.net/index.htm
Vetto Etrope

Vetto Etrope



Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitimeKedd Nov. 03 2009, 16:31

~Igen kék most az ég bár kicsit hűvös van. Utálok fázni, de hivatásomhoz híven ezt is le kell győznöm. Nem érek rá elmenni valami melegebb ruháért. Továbbra is az emberek sokaságával kell törődnöm még a végén, hiányolnának.~
Gondolta az út közepén fekvő Fél-Zelóta. Rossz szokása filozofálni és néhány ötletét megvalósítani. Jelenleg az emberek reakcióit akarja vizsgálni azzal, hogyan reagálnak egy földön fekvő emberrel. Bár sok szitkot kapott a kocsisoktól és nevetést a gyermekektől eddig csak néhány hölgy és férfi ment hozzá aggódva. Ebből is rájött mennyire vegyes érzelmek veszik körül és mindegyiknek egy test a gazdája. Azt mondták már neki páran, hogy az emberek különbözőek, de ez annyira talán nem is igaz. Persze mindig van kivétel, de maga makacs gondolkodás módjával máshogy mennek a dolgok. Valamiért amióta csak él és elbambul szomorkás képet vágott így ismét felfigyelt rá valaki, de megszakította egy menekülő tolvaj és az őrök a kontaktust. Ő csak mosolyogva kelt fel miután átugráltak felette és elkezdte leporolni magát. Tudja, nagyon jól nem szereti Zyssia ha ilyen hülyeségeket csinál Etrope.

Nagyot sóhajtott és megszokott módon sétált miközben alaposan megnézte a padon ülőket. Eszébe jutott egy újabb teszt és találomra Rayen mellé huppant le és csak némán maga elé kezdett el nézni. Várta a másik, hogyan fog reagálni a sovány Fél-Zelótára.
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen

Elkator Rayen



Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitimeKedd Nov. 03 2009, 21:29

Rayen felnézett az idegenre.~Hát ez elég modortalan volt... Na mindegy~ Gondolta magában majd oda fordult a fél-zelótához. Végig mérte sovány testét és hogy csak úgy néz maga elé mintha történt volna vele valami. Úgy döntött, meg próbálja felvidítani mert ő nem tudta, hogy nincs semmi gondja csak kísérletezik.
-Üdvözöllek ideiglenes ülőhelyemen, miben segíthetek?-Kérdezte fiatalos hangnemben.-A fáradságod enyhíted vagy csak üldöznek és úgy kell tűnnöd mintha társaságban lennél?-Kérdezte majd kuncogott egyet.-Nyugi csak vicceltem.-Mondta és várta a választ miközben szájához emelte második almáját. Ha megkapta a választ akkor ő is maga elé meredt várva, hogy a másik belekezdjen valami más témába esetleg folytassa a mostanit.
Vissza az elejére Go down
http://arkana.hungarianforum.net/index.htm
Vetto Etrope

Vetto Etrope



Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitimeKedd Nov. 03 2009, 22:26

Elmosolyodott maga módján szomorkás képpel és lassan vontatottan fordult a mellette ülőhöz.
- Na, ez egy igazán kellemes reakció volt.
~Hoppá! Hangosan gondolkodtam...~
Körbe nézett, majd felelt.
- Végül is semmi fontos, de ha már így megzavartam had kérjek bocsánatot. Aa nevem Vetto Etrope!
Nyújtotta kezét, ahogy tanulta itt és rázott kezet, ha a másik is benne volt a dologban. Bólogatott magának, majd csak úgy belekezdett a rizsájába.
- Furcsa kort élünk úgy gondolom. De lehet ugyan ilyen lesz a jövőben is. Eltagolódunk, tulajdonítunk. A végén még valami haszonleső semmirekellők leszünk. Nevetséges is az biztos!
Ő legalább is nevetett bár ezen talán senki más nem tenne így. Reméli legbelül, hogy beszélgető partnerre talált. Még meghallgatja annak reakcióját.
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen

Elkator Rayen



Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitimeSzer. Nov. 04 2009, 15:26

-Nem kell bocsánatot kérned. Engem egyszerűen Rayennek szólíts a vezeték nevem Elkator.-Mondta és megrázta az idegen kezét ahogy illik. A rizsáról először az jutott eszébe hogy olyas valakivel találkozott aki szeret ugrálni a témák közt pont úgy mint ő de most inkább úgy döntött hogy csak felel.
-Nos igen a romlotság mérge már a levegőben is benne van. Én azért remélem nem kerülök a haszonleső semmirekellők csoportjába.-Mondta majd kuncogott egyet. Harapott még egyet almájából majd miután lenyelte majd felnézett az égre.-Kéne pár felhő akkor elmélkedhetnék a formájukon... Na mindegy.-Mondta azzal beleharapott még egyszer az almájába.
Vissza az elejére Go down
http://arkana.hungarianforum.net/index.htm
Vetto Etrope

Vetto Etrope



Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitimeSzer. Nov. 04 2009, 20:15

Felnézett az égre kíváncsian, de ő sem igazán látott szóra érdemes felhőt. Maga elé meredt, majd bólogatva a mellette ülőhöz fordult.

- Nyugtatóan hat ezt én is tudom. Sokat szoktam nézni őket és nem egyszer ugrott be a gondolat milyen csodás is lenne odafent szárnyalni. Akár a madár és nem katapultból kilőtt szikla.

Nem tudni, hogy elszomorodott-e mivel ugyan olyan szomorkás pofát vág, mint eddig. Kinyújtózott és megropogtatta ez által a végtagjait. Annyira jól esett neki, hogy még a hideg is kirázta.

- Mivel foglalkozik Rayen? Már ha szabad e felől érdeklődnöm.

Tekintete érdeklődő volt, de pozitív értelemben. Nem tűnt annak a szemétkedő tolvajnak, de talán túlságosan is nyugodt volt. Nem tudni még, hogy nem ártó szándékkal jött ide. Ő legbelül tudja, hogy kicsoda micsoda.
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen

Elkator Rayen



Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitimeSzer. Nov. 04 2009, 20:58

-Igen a végtelen ég, a három hold, és az istenek közt valószínűleg jobb lenne mint ezen a két arcú szigeten.
Rayen levette a szemét az égről és Etrope szomorú arcát nézte. Elgondolkodott, hogy vajon mit mondjon végül úgy döntött hogy az igazat.
-Nos alapjába véve mágus. Segítek ahol tudok és néha kapok pénzt is szolgálataimért de semmi speciális. Egyébként nyugodtan tegezhetsz én is ezt teszem.-Mondta mosolyogva.-Én afelől érdeklődnék hogy csak az arcod vagy a tested is szomorú mert elég nehéz pusztán az arcod alapján kiismerni.-Mondta de tartotta a barátságos szinte már gyermeki hangnemét tökéletesen megbízott hiszen a hegyesedő fülből rájött hogy fél zelótával van dolga akik többnyire becsületesek mint Zelóta szülőjük.
Vissza az elejére Go down
http://arkana.hungarianforum.net/index.htm
Vetto Etrope

Vetto Etrope



Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitimeCsüt. Nov. 05 2009, 15:59

Mélyen bólogatott, majd ő is elmosolyodott.

- Ó ez csak úgy van amióta élek ilyen vagyok, ne is foglalkozzon vele. Én, ha nem baj maradnék, a magázódásnál jobban esik ez amolyan tisztelet teljesebb szerintem, de engem ettől függetlenül tegezhet.

Egy pillanatra elgondolkodni látszik filózik odabent valamin végül felteszi a kérdést.

- S melyik oldalon? A Fehér, avagy a fekete mágia terén?

Kicsit tartózkodónak tűnhet ez idő alatt, míg választ nem kap kérdésére.
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen

Elkator Rayen



Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitimeCsüt. Nov. 05 2009, 16:10

-Értem. Azt hiszem te vagy az első aki első mesterem óta tisztel engem mindenki azt mondja hogy egy mágus mindig komoly és hogy szégyent hozok a rendre de engem nem érdekelnek az e-fajta provokációk.-Mondta. A fekete fehér mágiával kapcsolatos kérdésre ezt felelte.
-Nos az én elvem, hogy a fekete mágia közelebb áll a romlottakhoz és én igyekszem tőlük olyan távol kerülni amennyire csak lehet. Remélem ez válasz a kérdésedre.-Mondta mosolyogva.
Vissza az elejére Go down
http://arkana.hungarianforum.net/index.htm
Vetto Etrope

Vetto Etrope



Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitimePént. Nov. 06 2009, 09:48

Eltöprengett még egy pillanatra, de bólogatott azért a válaszokra.
- Ezek szerint önt kitaszította a Rend?
Érdeklődött kíváncsian kissé közvetlenül. Bár nem árt, ha ismerősökre tesz szert a Fél-Zelóta talán tudja, majd egy mágus értékelni az ő filozófiai elméleteinek tömkelegét. A látásmódját, az entitását. Bár sejtelme van arról, hogy lehet, ezzel a másik lelkébe tipor, jó formán úgy gondolja, legfeljebb megbeszéli Rayennel a dolgot. Enyhít annak a szívé viselt terhén. Mindenkinek vannak béklyói odabent és jobb, ha minél hamarabb szembesül vele, s kibogozza azt. Át kell értékelni a maga dolgait különben semerre se fog tudni haladni. Ehhez persze le kell küzdenie azt a szokását az embernek, hogy előbb sírna, mintsem küzdene. De lehet csak egy itteni társadalmi rétegre igaz ez az elmélet ettől függetlenül bárkinek adódhatnak gondjai. S felülértékelve a hallottakat furcsállva gondolja magában mennyire elfogult kissé a mágus társadalom ilyen téren.
Bár helyén valónak érzi ő is ilyen téren, hogy valamennyire a mágus komolysága a hivatásához kötődően meglegyen. De azért színesebb az élet, ha van benne min örömködni, és néhány vicces pillanat által megeredt könnyek áztatta mosoly felemelően hat bárkire.

Várja a választ, amely eléggé sok következményt vonhat maga után, de még mindig nyugodtabb egy fehér, mint sem egy sötét mágus mellett ilyet kérdeni. Eléggé tart azoktól kik inkább a sötétebb oldal mágikus erőinek adják be derekukat, hiszen ez ténylegesen, ahogyan Rayen is mondta a Romlottakhoz van közelebb. Bár pont ő erősít meg ilyesmit még nem is látott Romlottat sem életében. Ő inkább kerüli a harcszíntéren való feltűnést és csak éli a filozofikus életét.
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen

Elkator Rayen



Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitimePént. Nov. 06 2009, 14:29

A kérdés nem lepi meg de nem készült fel rá így egy ideig gondolkodik mit válaszoljon.
-Hát... Nos nagyjából ki is dobtak meg ki is léptem. Talán még mindig tanulnék ha nem egy "istenhez" küldenek. Az első tanárom meghalt tanaim befejezte előtt és egy másikat kaptam helyette. Most inkább nem akarom kifejezni milyen rossz volt vele mert káromkodnom kéne.-Mondta és itt szünetet tartott. Egy kicsit lehervadt a mosoly a szájáról de gyorsan visszajött.-Nos igazából ő megtagadta hogy tanít és ahogy elnéztem a többi mágus is előbb-utóbb erre a következtetésre jutott volna szóval inkább elmentem. Majd ha a varázslásra kerül sor akkor komoly leszek de ez nem jelenti azt hogy az egész életem így kell leélnem.-Mondta és hátra dőlt a padon miközben tarkójára tette kezeit és megint felnézett az égre.
Vissza az elejére Go down
http://arkana.hungarianforum.net/index.htm
Vetto Etrope

Vetto Etrope



Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitimeVas. Nov. 08 2009, 08:41

Érdekesnek tartotta Rayen szavait ilyesmiről még ugyan nem hallott, de nem is mondhatja, hogy annyira nagy tudora a mágiához kapcsolódó társadalmi dolgoknak, de talán egyszer ott is körbe szaglászhatna. Sőt miért is ne lehetne ez az a bizonyos pillanat, talán a mellette ülő mágusnak is segíthet vele.

- Furcsa számomra, hogy ennyire érzelem mentesen bánnak ezek szerint a mágusok. Bolond gondolatnak tartom az érzelmek elnyomását az amúgy is csak látszólagos. Lehet, el kellene beszélgetni a rended vezetőjével. Sőt meg is kellene tenni, hiszen csak úgy érhetünk el valamit.

Persze bárki felvetheti, a kérdést miért akarna neki segíteni egy nemrégiben megismert Fél-Zelóta. Ráadásul olyas téren, ami még sem kispályás dolog. Nehéz belelátni ennek az alaknak a fejébe, de aki egyszer jobban megismeri Etropet rájön a "működési rendszerére".
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen

Elkator Rayen



Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitimeVas. Nov. 08 2009, 22:03

-Kösz, hogy segíteni próbálsz de hidd csak el, hogy nem fog sikerülni. Ugyanis én elég rosszul használom a varázslatokat és simán ráfogják hogy azért van mert nem gyakorlok önkontrollt. Ami az érzelmek elfojtásával kezdődik. A legerősebb mágusok a legkomolyabbak is. Majd később talán megváltoznak hisz minden idő kérdése. Beszélgessünk inkább másról.-Javasolta majd befejezte almája maradékát és figyelt, hogy mit felel a másik.
Vissza az elejére Go down
http://arkana.hungarianforum.net/index.htm
Vetto Etrope

Vetto Etrope



Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitimeKedd Nov. 10 2009, 13:22

Érdekes új információkkal látta el őt Rayen, amik megváltoztatták nézeteit a mágusokkal kapcsolatban. Meg neki sem kell egyből pattognia egy kicsit sem. Pörögtek a kerekek odabent, hogy újabb kérdést tegyen fel a bólogatás után.

- Érzelemmentesítés és önkontroll.. Hogyan kerültél te be a Rendbe?

Érdeklődik, hiszen csak láttak benne valamit, ami által fel lett véve. De lehet, csak érzelmi szabadságban akar részesülni és nem akar agyatlan módon a mágia ura lenni. De ez is veszélyes lehet legalább is úgy gondolja Etrope, hogy ha tud valamennyit az illető, de még is rosszul használja. Minek nevezi magát mágusnak akkor? S pontosan vajon mi a célja? Ilyen kérdéseket tett fel magában a Fél-Zelóta de hangosan nem mondta ki egyelőre a kérdésére várja válaszát és talán később ezeket is fel fogja tenni.
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen

Elkator Rayen



Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitimeKedd Nov. 10 2009, 16:26

-A válasz egyszerű. Fogékony vagyok a mágiára. Már gyermek koromban elkezdtek tanítani. A régi tanárom is azt mondta, hogy magát látja bennem. Ki tudja? Lehetséges, hogy én is megkomolyodom egyszer. Az a baj a varázslással, hogy hatalmas figyelem és összpontosítás kell hozzá amiben az érzelmek elég nagy szerepet játszanak. De van egy elméletem mi szerint az érzelmek nem akadályozzák a varázslatot hanem csak megváltoztatják. Ha igazam van akkor a megfelelő pillanatban feltámadt érzelmek akár erősíthetik is a hatásokat.-Rayen itt befejezte nem akart mélyebbre menni hiszen idegennel beszél és máris túl sokat mondott el neki igaz lehet, hogy a Fél-Zelóta támogatja elméletét majd a válaszától függően dönti el, hogy folytatja vagy sem.-Elég hosszú választ adtam?-Kérdezte ironikus hangnemben.
Vissza az elejére Go down
http://arkana.hungarianforum.net/index.htm
Vetto Etrope

Vetto Etrope



Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitimeCsüt. Nov. 12 2009, 17:40

Egyre több újdonsággal gazdagszik tudástára a mágia terén, de még is rengeteg kérdése van, melyek közül a lényegesebbekre kell most koncentrálnia.
- Ez az elméletműködő képes?
Nincs semmi megvetés a hangjában inkább kíváncsi. Nem veti meg az ötleteket, hiszen lehet bennük valami olyasféle dolog, amely igazat is foglalhat magában. Persze létezik olyan is, aki semmit sem érdemel, hiszen a bolondoknál is rosszabbak tudás tárban. Rayenből többet néz ki megjelenésben és tudásban is.
- A hossz nem számít lényeg a lényege.
Fűzte hozzá késve sajna.
Vissza az elejére Go down
Elkator Rayen

Elkator Rayen



Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitimeCsüt. Nov. 12 2009, 21:30

Rayen az új kérdésre elgondolkodott. Nem tudta, hogy mit mondjon végül úgy döntött, hogy ezt feleli.
-Nos, igazából még nem nagyon teszteltem eddig mindig véletlen szerűen jelentkezett egyszer néha amikor csak úgy gyakoroltam. De sajna vagy túl erős lett vagy pedig nem sikerült szóval még tesztelgetnem kell.-Mondta miközben tarkóját vakarta.-De szerintem félig már bizonyítottam is. Hiszen érzéseimtől változott a varázslat ereje nemde bár? Már csak azt kell kitalálnom, hogy befolyásolhatom a hatékonyságát.
Vissza az elejére Go down
http://arkana.hungarianforum.net/index.htm
Vetto Etrope

Vetto Etrope



Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitimeCsüt. Nov. 12 2009, 23:14

Eszébe jutott egy metaforikus ábrázolás arról, hogyan is tudná magának is meg a mellette ülőnek is szemléltetni az elhangzottakat bár nem érzi, tökéletesnek felhozza.
- Tehát akár egy folyó normális és átlagos áradását a mágusok átlagos törvényeihez hasonlítom. A maga ötlete pedig Ennek a folyónak a mesterséges befolyásolásáról szólna? Tehát hol erősebben, hol gyengébben áradjon a folyó általunk?

Reméli jól értelmezte és Rayen is az ő hasonlatát, amely koránt sem tökéletes, de legalább egy minimális képet alkotott az elméletről magában. Bár az is eszébe jutott lehet, nem ezt kellene firtatnia mivel nem igazán ért a mágiához. De annak is örül, hogy ha valahogyan tudja növelni tudás tárát egy olyas valaki által, akinek saját véleménye is van és nem holmi szobor az egész személyisége.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Nyugat-Remény főtere Empty
TémanyitásTárgy: Re: Nyugat-Remény főtere   Nyugat-Remény főtere Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Nyugat-Remény főtere
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Álomtölgy főtere
» Újremény főtere
» Csillámcsepp főtere

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Arlanz :: Játéktér :: Nyugat :: Nyugat-Remény-
Ugrás: