Arlanz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Az áldás sohasem jön párosával, és a baj sohasem jön egyedül.
 
KezdőlapGalleryKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Rhienna kunyhója

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Rhienna

Rhienna



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeHétf. Aug. 10 2009, 21:08

-Bírni a létet erőslelkűség? Akkor minden élőlényt tiszelned kell, hiszen a létet nem mindig egyszerű elviselni. De elég a kasargésből, hiszem az istenek rám mosolyogtak, hogy valaki önző indok nélkül van most itt, és beszélget velem. Évente néhányszor esik csak meg ilyen velem.

* elmosolyodik ugyan de a szemében látni, hogy fáj ezeket elmondania. A reggelijét csak túrkálja, babrál a pálcikáival. *

Ha igazán erős lennék, akkor nem a magányt választanám, de igenis nehéz volt elviselnem a mindenapos lenézést, a piszkálást. Vagy épp a sajnálatot...* elmereng* Talán az volt a legrosszabb. De nálad ezt nem látom valahogy. Csak jól titkolod ezeket, vagy te tényleg kivétel vagy, és... ?egyenrangúként? tekintesz rám?
Vissza az elejére Go down
Erulon Ruperen

Erulon Ruperen



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeHétf. Aug. 10 2009, 21:20

- Másképp kellene rád néznem? Mindenkinek mag van a maga haszna, rendeltetése. Neked is. És én nem titkolok előled sajnálatot. Akkor hazudnék ha azt mondanám sajnálatból állok veled szóba. Egyél, mert a végén kihűl az ennivalód.

Elfogyasztja az ő részének a maradékát. Jóízűen eszik, aztán elégedetten húzza ki magát. Jó lesett neki az étel, ritkán eszik meleget. Ez most különösen finom volt a számára. Megtörli kezeit, és türelmesen várakozik, hogy Rhienna is végezzen. Ha a lány mégsem akarna enni, bólogatással unszolja.

- Feledd el inkább a bánatot, és élj a mának. Akinek nincs múltja, annak nincs jövője. De akinek van múltja, és annak rabjává teszi magát, annak sincs jövője.
Vissza az elejére Go down
Rhienna

Rhienna



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeHétf. Aug. 10 2009, 21:51

* enni kezd megint, kicsit talán megkönnyebbült. *

- A múltam... említésre is alig méltó. De miüóta gyógyítok jobb nekem. tudom, hogy teszek valamit, és ez önzetlen. sokszor még annyit sem kérek, amennyibe kerül nekem a szer. De elég azt látnom, amikor valaki távozik, és már nem beteg. Ennél többet nem is remélek, mert akkor talán csalódnék. De így nem. Hiszen semmit sem várok, így minden, amit a léttúl kapok igen értékes ajándék. Mint most épp te is...

* halkan mondja ki az utolsó szavakat, reméli nem sérti meg a zelótát*

Vissza az elejére Go down
Erulon Ruperen

Erulon Ruperen



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeHétf. Aug. 10 2009, 22:04

Elmosolyodik az utolsó pár szóra, de nem hozza zavarba azzal, hogy megköszöni, csak bólint egy aprót.

- Hasonlítsd össze magadat a jobbal és elégedetlen vagy, de hasonlítsd össze magadat a legrosszabbal és több vagy az elégnél.

Ebben rengeteg igazság rejlik, Erul hagyja, hogy Rhienna maga találja meg benne a saját igazságát. Szörnyű belegondolnia, hogy ezt a lányt képesek lettek volna az emberek megbecsteleníteni. Az emberek ezen oldalát sosem volt képes megérteni, hiába tiszteli őket is. A fél-zelóták nagy része is nem éppen szerelemből fogant, pedig az sokkal szebb lenne mint az erőszakosság.

- Szeresd magad. Míg nem vagyunk képesek szépet mondani magunkról, addig ne várjunk dicséretet másoktól. Hogy ösztönözzelek, kapsz egyet tőlem: Ízletes volt a reggeli. Ritkán jutok meleg ételhez. - Elmosolyodik.
Vissza az elejére Go down
Rhienna

Rhienna



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeHétf. Aug. 10 2009, 22:37

- Nem hasonlítgatom magam senkihez, hiszem épp a hányattatott sorsomnak köszönhetően én egyedi vagyok. Ugyanakkor örülök, hogy ízlett a reggeli. Ha erre jársz én bármikor készíítek neked, ha kérsz. És tudom, hogy nem vagyok értéktelen, csupán ezt egyesek nem képesek elfogadni, ezért inkább lekorcsoznak, vagy egyszerűen elutasíítják a velem való érintkezés minden formáját. hát kérdem én: ki is a primitív?* mosolyog végre ő is*
Vissza az elejére Go down
Erulon Ruperen

Erulon Ruperen



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeHétf. Aug. 10 2009, 22:49

- Őket is meg lehet érteni. - mosolyog. - Gondolj csak bele, mi zelóták egy ősi, tiszta faj vagyunk. Az emberek egy fiatal nép, sokat kell még tanulniuk. Amit építenek azt rendszerint pusztításra használják. A legtöbb zelóta így vallja, és még ha az a vétek is az ő vállukon nehezedik, hogy idehozták erre a gyönyörű földre azokat a bestiákat, én úgy érzem ettől függetlenül az emberek közül nem mindenki gonosz.

Nyílik a szája, és már mondaná is, hogy "a sógorom sem az." de mégsem mondja ki. Még nem érzi, hogy ezt megoszthatná a nővel. Ez nem Rhienna hibája. Saját maga hibája, hogy ilyen bizalmatlan mindenkivel. Elmereng, miért is titkolja ezt egyáltalán? Szégyellné? Nem, egészen biztosan nem szégyelli. De választ nem tud magának adni ebben.

- A primitív... nos a primitív gyakran erősebb mint a civilizált. Vegyük csak a romlottakat. Őrültek, kínlódó lelkek, mégis rettegésben tartják a keleti vidékeket. Rhienna. Legyél büszke magadra, és legyél elégedett az életeddel. Ez nem önámítás. Ez színtiszta élet. És ha megfelelően éled, meg fogod találni azt aki vigyázni fog rád, és tiszta szívéből szeretni, tisztelni fog. - kicsit oldalra dönti a fejét. - Csak járj nyitott szemmel.
Vissza az elejére Go down
Rhienna

Rhienna



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Aug. 20 2009, 14:44

- de hagyjuk ezt a buta beszédet! Nem lenne kedved meglátogatni velem atyámat? Úgyis ideje lenne hozzá is benéznem, na meg sosem tudni, hátha rászorul valaki náluk a tudásomra...
* mosolyodik el kicsit szomorkásan*
-Utoljára akkor jöttek hozzám ilyen ügyben, mikor a gyógyítójuk betegedett le.
Vissza az elejére Go down
Erulon Ruperen

Erulon Ruperen



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Aug. 20 2009, 14:59

- Ahogy kívánod. Szívesen elkísérlek Álomtölgybe. Talán nekem is van némi dolgom ott, amit illő elintéznem.

Felkel, és kezét nyújtja, hogy felsegítse. Nem érződik semmilyen jele az undornak, hogy a lány hozzáér, sőt, kedves melegség érződik a kérges tenyérből. Kedvesen rámosolyog.

- Amire csak szükséged van csomagold be, én addig kimegyek, és elvégzek pár gyakorlatot amit reggelente szükséges. Rendben?

Mosolya akkor sem hervad mikor kimegy a szabadba. Odakint nekilát néhány bemelegítő gyakorlatot végezni, amíg Rhienna pakol.
Vissza az elejére Go down
Rhienna

Rhienna



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Aug. 20 2009, 15:14

* nem mennek messze, nem sok holmit visz magával, egy egyszerű szövettáskába pakol be pár apróságot, ennivalót is,na meg gyógyítós holmikat. de hogy a másiknak legyen ideje gyakorolni jó félórát elhúzza a lomolást. Még a forráshoz is lemegy friss vízért az útra, legalábbis a kék színe erről árulkodhat. Mikor már tényleg mindent előkészített akkor somfordál ki*

-Elkészültem, pakoltam be mindent, amire szerintem akár nekünk, akár az ottaniaknak szükségünk lehet. Készen állsz egy kis sétára?
Vissza az elejére Go down
Erulon Ruperen

Erulon Ruperen



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimePént. Aug. 21 2009, 11:14

- Természetesen, készen. - bólint mosolyogva.

Rhienna mellé sétál, és türelmesen várja, hogy elinduljanak. Sokadszorra is szemléli meg részletesen a lányt, de semmi nemű bárdolatlanságot nem tanúsít. Mikor megindulnak, engedi, hogy Rhienna diktálja a tempót, még ha ő gyorsabb haladáshoz is szokott. A mai napon ráér, nem kell sietnie sehová. A futár munkát ezúttal másra bízta.

- Mesélj még. Most mesélj nekem arról, hogy miképp szoktál segíteni jó apádnak?

Élvezi ezt a kellemes időt, bár a nap forró sugarai izzadtságot csalnak homlokára.
Vissza az elejére Go down
Rhienna

Rhienna



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeVas. Szept. 13 2009, 20:00

-Igazándiból csak apróságok. Főzeteket viszek, amiket ők is el tudnának készíteni, de én szívesen teszem. Hasznosnak érzem magam ilyenkor. Néha megkérnek valami ismeretlen elkészítésére is, és olyankor tanulok. Ha súlyosabb beteg van segédkezek az ápolásában. Nem vagyok idevaló, de élvezem az apámmal töltött időt, amikor a zelóta részemet szabadjára ereszthetem. Olyankor szabadabb vagyok talán. Vagy legalábbis gondtalanabb.

* tudja, h valamennyire akadályozza a férfit, így próbál sietni, de csak ésszerű korlátok között. Ugyanakkor hogy félvér... jóval ügyesebben, tempósabban halad, mint az várható lenne egy hozzá hasonlótól. Biztosan benne van a teljesítményében az is, h az erdőben él.*
Vissza az elejére Go down
Elanor

Elanor



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeHétf. Szept. 21 2009, 22:03

//Kalandban//

A csöndes éj lassan hajnal felé vánszorog, noha ezt legfeljebb a hold állásából lehet kisilabizálni. A napnak egyelőre híre sincs az égen, a tájat pedig megüli a mélységes csend. Ilyenkor már az éjszakai állatok is elnyugosznak, mert bár, még nincs itt a hajnal, egy fél órán belűl elérkezhet. Ilyenkor mind az éjszakai,mind a nappali jószág alszik, vagy legalábbis, félálomban pihenget.
Ezt a meghitt csöndet váratlanul farkasüvöltés rontja meg. E vonítás szinte már baljósan közel hangzik fel az erdő szélénél meghúzódó kunyhóhóz, s az onnét nem messze lévő városhoz. Néhány gyengébb idegzetű állat riadtan megrezzen, cserregni, csipogni, vinnyogni kezd. A városban talán néhányan nyugatalanul forgolódni kezdenek az ágyukban. S talán a kunyhó lakója is megébredt. Ezután ismét csönd lesz, mély csönd...De a kunyhó előtt egy árny mozgolódni kezd. Egy ezüstös-vöröses farkas föl-alá járkál a fák között, hol eltűnik, hol felbukkan. Nyughatatlan járkálását egészen addig folytatja, míg a házban mozgást nem észlel...akkor eltűnik, mint ha ott se lett volna. Visszahúzódik a sűrűjébe, ahonnét ő még látja a vityillót, ám a farkast nem láthatják. Türelmesen várakozik, de ha szükséges, akkor újra felvonít, türelmetlenül, sürgetően, s ha az előzőre nem reagáltak volna, most, hogy -egyesek számára- hátborzongató hangja szinte közvetlenül a ház mellett szól, kötve hiszi, hogy túl sokat kellene várnia.
Vissza az elejére Go down
http://www.embervilag.gportal.hu
Rhienna

Rhienna



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeSzer. Szept. 23 2009, 17:20

* valami zajra ébred, rossz érzés fogja el. Amikor kinéz az ablakon, látja, hogy még csak nem is hajnalodik, így nem mászik ki az ágyból, inkább egy nemrég beszerzett könyvet vesz elő, hogy a szemért rontva olvasson a holdfénynél. Ekkor egy vonyítást hall, összerezzen. Nem emlékszik, hogy valaha is járt volna erre farkas, de azért fő az óvatosság. Mécsest gyújt, és a háza verandájára áll ki, próbálja a sötétséget kémlelni, de nem vesz észre semmit. Csupán a rossz érzése marad meg, talán még az anyja utolsó pillanatai is az eszébe jutnak. nem kezdődik jól számára ez a nap. *
Vissza az elejére Go down
Elanor

Elanor



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeSzer. Szept. 23 2009, 20:14

Az est hideg homályában a szem nehezen tájékozódik.A levegő hűvös,nedves, a talaj fölött vékony ködréteg lebeg. Egy ideig nem mozdul semmi, ám aztán a pilács fénye egy szempáron villan meg. Farkasén. Az állat elvicsorodik, mint, ha neheztelné, hogy szemei elárulták helyzetét, s egy szempillantás alatt a homályba vész.
Ezután sokáig nem történik semmi. Minden tökéletesen mozdulatlan, miként annak lennie kell. A farkas, úgy tűnik távozott. Rhienna már-már késztetést érezhet, hogy bemenjen, ám akkor mégis mozdul valami a fény körén kívül. Egyre közelebb jön, s ha a fél-zelota megerőlteti szemeit, lassanként kiveheti egy nyúlánk, karcsú alak vonalait. Elanor közelít hozzá..Megáll egy fa mellett a fénykörön kívül. Ahogy fölemeli fejét, a fény megcsillan a szemén, akárcsak a farkasén, néhány perccel ezelőtt. Tekintete ide-oda villan, felméri a házat, s annak lakóját, majd elkalandozik a ház mögött kicsit messzebb elterülő város felé is. Arcán megvetés árnya fut át, ám ezt a sötét teljes mértékben eltakarja. Ekkor figyelme ismét Rhiennára összpontosul. Még egyet lép előre, s ezzel már beér a fénybe, igaz ugyan, hogy annak leghaloványabb részébe csupán, hisz nem akar túlságosan közel menni, ám ez is elég ahhoz, hogy Rhienna tisztán kivehesse Elanor vonásait, már ahová nem esik mély árnyék.

- Üdvözöllek, Rhienna, Suttogó Erdő szélének lakója. Az én nevem Elanor.
Vissza az elejére Go down
http://www.embervilag.gportal.hu
Rhienna

Rhienna



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Szept. 24 2009, 10:18

-Köszöntelek Elanor a korai órás,bármely szeszélye is vezetett ide a sorsnak. Ha megsérültél tudok segíteni. De ha más miatt jöttél hallgatlak. Ismered a nevemet,gondolom nem csak erre jöttél,hogy megnézz magadnak. vagy talán atyámmal történt valami?

*idegesen körbepillant,valahogyan mindig csak rossz dolgok jutnak az eszébe először*
Vissza az elejére Go down
Elanor

Elanor



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Szept. 24 2009, 17:41

Felvonja fél szemöldökét a "korai órás" megnevezésre. Talán ha máshol lennének, más körülmények között, még pimasznak is találná e megnevezést, habár kétségkívül jogos. Halvány mosoly fut át arcán, de aztán, mikor jövetelének okát firtatják egyszeriben elkomorodik. Homlokát aggodalmas, gonterhelt árnyék fedi be, és a távolba réved.

- Ó,igen. Meglehet, szükség lesz tudományodra, noha nem úgy, mint ahogyan gondolnád. Nyugodt légy: nem atyádról hozok rossz hírt, mivel hogy nem is ismerem. S nem is én vagyok a sebesült. A szenvedő, aki segítségre vár, messze innen él, romlás és halál folytogatja. Talán csak hetei vannak, vagy napjai, s talán csak órái. Az is lehet, hogy míg e szavakat mondom neked, adja föl a harcot, s válik hideg halottá.
Nem olyan beteg ez, akit írrel gyógyíthatnál. E betegnek friss levegőre és békés időre van szüksége, de ő maga nem képes elmozdulni, tapodtat sem. Az egyetlen mód rá, hogy ezt megadhassuk neki, veszedelmes, és a sikernek az esélye csekély. Legalábbis egymagamnak. Ezért küldött hozzád Erulon Ruperes, a szerzetes, míg ő másutt kutat, hátha lesznek még, akik elkísérnek minket utunkon.

Talán szándékosan nem említette a Romlottak erdelyét, s beszélt helyette rébuszokban. Talán attól félt, ha felfedi a cél igazi mibenlétét, máris az arcába csapják az ajtót. Félt? Bármit el lehetne mondani róla abban a pillanatban, csak ezt az egyet nem.
Vissza az elejére Go down
http://www.embervilag.gportal.hu
Rhienna

Rhienna



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Szept. 24 2009, 18:00

// E korai órán... 1000 bocsi, irodában voltam, úgy néz ki nem olvastam át, mielőtt elküldtem. nem sértés akart lenni! //

* figyelmesen hallgatja végig, nem szól közbe, bár gyanítja, hogy romlottról lehet szó*

- Ha úgy hiszed, hogy a segítségedre lehetek, veled tartok. Bármely csekély is az esélye, hogy időben érkezünk, nem baj, hiszen ha meg tudod menteni, már megérte. Erulon nyilván tudta, hogy én szívesen segítek, különösen ha ő is jön, jó barátomnak merem nevezni. Csak rövid türelmedet kérem, amíg elintézek pár apróságot, hiszen hálóruhában mégsem indulnék el, és nekem bundám sincs. Erulon is ide jön, vagy másütt találkozunk vele?

Közben beindul a házába*

-Ha nem okoz gondot gyere be, amíg elkészítem a szükséges dolgokat.
Vissza az elejére Go down
Elanor

Elanor



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Szept. 24 2009, 18:14

/Jahm, semmi gond Smile Akkor az a része storno/

Bundája sincs? Nocsak. Várható volt ugyan, hogy összeköti a szálakat, de azért meglepi dolog.. na persze, mostanában csak emberekkel találkozott, akiket az erdőből űzött ki, ezek pedig vagy figyelmetlenek voltak - alapjában véve is -, vagy egyszerűen elvakította őket a félelem, mert soha nem jöttek rá, hogy a farkas egyenlő Elanorral, kivéve persze, ha nem az orruk előtt öltötte fel a farkasbundát.

- Szóval felismertél

Csak ennyit fűz hozzá, s bizony nehéz lenne felismerni, hogy a hangja épp közönyös, elismerő vagy bosszankodó.

- Igen, Erulon egyenest ide siet, mihelyt végzett ügyes-bajos dolgaival Álomtölgyben. Köszönöm.

Fűzi még hozzá, elfogadván a meginvitálást. Bár nincs ínyére egy olyan zárt helyre betérni, mint ama ház, s bizony szívesebben várakozna egy öreg tölgy kérges törzsének támaszkodva, úgy dönt, Rhienna közelében marad. Ha már úgy hozta a sors, hogy valószínűleg hosszú időre együtt kell maradniuk, talán nem árt egy kicsit jobban megismerkedniük egymással. Futó pillantást vet még a kinti tájra, s a városra, aztán néhány hosszú lépéssel átszeli a házat tőle elválasztó távolságot, és Rhienna nyomán betér a - számára - igencsak szűknek tűnő otthonba. S mint ahogyan annak lennie kell, reflexszerűen körülnéz.
Vissza az elejére Go down
http://www.embervilag.gportal.hu
Erulon Ruperen

Erulon Ruperen



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimePént. Szept. 25 2009, 20:51

Az erdőben rohan néma árnyként. A levelet kézbesítette, de csak egyedül jön. Senki sem tartott velük, mind őrültségnek tartották a tervet amit a leány kieszelt. Ő is annak tartja, szinte biztos benne, hogy a halálba mennek. De szavát adta, és ő mindig betartja a szavát.

Rhienna kunyhója közelében lép ki az erdőből, Szokásához híven sebes karral, halkan lihegve. Befékez a ház előtt, aztán végre megáll, és leül a földre, hogy kipihenhesse magát. Biztos benne, hogy késett. talán nem is keveset, de most már itt van. Nem megy be, idekint várakozik, kalapjával a fején amit most nem vesz le. Ha itt vannak még, akkor már biztosan csak készülődni kell, hogy elindulhassanak.

Oldalán egy batyu leleddz, abban élelmet, hozott magával.
Vissza az elejére Go down
Rhienna

Rhienna



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimePént. Szept. 25 2009, 21:07

-Igen, rájöttem az összefüggésre. És bár nem tiszta a vérem, de teljesen tudatlan sem vagyok.

* pillanatok alatt összeszed minden szükségeset. csinos kis házikó, keverve a zelóták, és emberek berendezési tárgyait, miből mi a kényelmesebb neki. Nem is olyan nagyon visszataszító a látvány még egy zelótának sem, bár betegen valószínűleg mindegy nekik, egészségesen meg nem nagyon teszik be ide a lábukat*

Én építettem. Talán lehetne jobbat, vagy szebbet, de nekem így tetszik. De mikor atyámat látogatom meg, akkor eszembe sem jut épületet keresni. Én viszont csak félig vagyok zelóta, az emberi felemnek kell a védelem, a kényelem.
Vissza az elejére Go down
Elanor

Elanor



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Szept. 26 2009, 12:40

Szemei isszák a ház minden apró részletét, és restellkedés nélkül nézelődik, körüljárja a helyiséget, ahol épp vannak, egyes tárgyakat jobban szemügyre vesz, mások fölött szinte átsiklik tekintete. Néhány tárgy a gyermekkorát idézi. Mindeközben nem veszi észre Erulon érkezését, hogy is vehetné, hisz idebennt van, s idebennt nem észleli a fák érzéseit, sem más egyéb növényekét: négy fal választja el tőlük. Lényegében ez az elsődleges ok, amiért nem szíveli az ilyen zárt helyeket. Nézelődése közben természetesen odafigyel, mit mondanak neki, és néha-néha Rhienna felé sandít, elnézegetve annak tüsténkedését. Most kell igazán rádöbbennie, hogy mennyire különbözik az ő élete a többi zelótáétól. Évekkel ezelőtt ő sem indult volna útnak valami kis motyó nélkül, ám most, minden felszerelése az, amelyet rajta láthatunk, s ez is igen szerény: leginkább a zöld, a barna és a fehér között válatkozó színekben öltözék..egy barna, puha talpú hasított bőr csizma, egy barnás-zöldes, lenge, mégis testhez álló nadrág, egy fehér blúz, s azon egy egyszerű, barna mellény, zöld gombokkal. Ennyi. És mégis, ennyiből is megélt a vadonban.
Révedezéséből visszakényszeríti magát a jelenbe, és nyelvét válaszra bírja, hogy ne tűnjék illetlennek.

- A maga nemében igazán takaros házikó. Nem a ház, és nem a tulajdonos hibája, hogy én nem szívlelem e lakhelyeket, akkor sem, ha valóságos, tágas palota lenne, de még a zelóták környezethez hű othhonoktól is ódzkodom. Ilyenre formált a természet. Valamikor régen, gyermekkoromban, az én fejem fölött is tető volt, de legalábbis fedett helyen éltem. Nincs abban semmi restellni való, ha testünk igényli a kényelmet.

S mosolyogva Rhienna felé fordul, fejével is, testével is. Mostanra átkerült a szoba(?) túloldalára, így szemben áll az ajtóval, s onnét szemléli a házigazdát. Amikor úgy látja, a lány sürgése-forgása alábbhagy, megkockáztatja a kérdést:

- Készen vagy?
Vissza az elejére Go down
http://www.embervilag.gportal.hu
Rhien Alasse

Rhien Alasse



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeVas. Szept. 27 2009, 21:53

~Veszélyes kalandnak tűnik... De végül is, miért ne mennyek én is?~
Úgy döntött, követi Erulont. A suttogó fák levelei sisteregtek a sötét éjszakában. Rhien próbál nem figyelni kivételesen az éjszakai hangokra, amiket egyébként szeretet hallgatni, nehogy szem elől tévessze Erulont.
A távolban egy kis pislákoló fényt vesz észre. Ahogy közelebb és közelebb megy, látja, hogy egy kis ház fényei azok.
~Ez lesz Rhienna kunyhója.~
Lát két alakot a házban. Nem tudja még, hogy kik azok.
~Most mi legyen?~
Megáll egy fánál és figyel.
Vissza az elejére Go down
Erulon Ruperen

Erulon Ruperen



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeHétf. Szept. 28 2009, 11:57

Mit sem tud arról, hogy követték, honnan is tudna? Öngyilkos küldetés ez, senki sem vitatja, még talán a kitalálója sem. Bár ki tudja, ő nem lát bele Elanor fejébe. Nem is lenne joga hozzá. Minden esetre a földön kuporogva vár, enyhén szédelegve, lévén igencsak kifáradt az ide úton. Nem pihent meg, nehogy sokat kelljen rá várni. A házból kijövő hangokat hallván megkönnyebbül, ezek szerint a két nő már összefutottak. Remélte is, hogy Rhienna itthon lesz, így nem kell még kutatni is utána. Elhever a földön, méghozzá hanyatt, hatalmas kalapját pedig arcára teszi. Nem alszik, de pihennie kell. Színe is megváltozik, szinte beleolvad hűvös fűtengerbe. Csak egy zelóta szakavatott tekintete vehetné észre.
Vissza az elejére Go down
Rhienna

Rhienna



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeHétf. Szept. 28 2009, 17:07

* végez minden összeszedésével. Még utoljára körbenéz a házikóban, és mindent rendben talál. Érezni, hogy nehéz szívvel hagy itt mindent. Hiszen ez neki minden*

-Igen, kész. Indulhatunk.

* azzal a lámpást eloltva kilép az ajtón, de még pár métert meg kell tennie, mire észreveszi a heverészőt*

-Erulon! Hát te máris itt? Azt hittem majd csak később csatlakozol hozzánk!*

*térdel le a földön fekvő mellé, az osonkodó lányt egyenlőre még nem vette észre Inkább kifejezi örömét a találkozás miatt*
Vissza az elejére Go down
Elanor

Elanor



Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitimeHétf. Szept. 28 2009, 19:22

Egy kissé megkönnyebbül, amikor végre elhagyhatja a házat. Hosszú léptekkel szeli át a helyiséget, és Rhienna nyomában kilép az ajtón. Mélyet lélegez a hűvös erdei levegőből, és felsóhajt. Szemeit körülhordozza a tájon, noha most, hogy semmi nem választja el a természettől, újra érzi a növények benyomásait, s a segítségükkel előbb érzi meg Erulont, mint ahogy meglátná....megérez azonban még valakit. A fejét Rhien irányába kapja, szemeit a sötétbe fúrja. Ha látja is a rejtőzőt, nem árulja el, a kisugárzásából, na meg, a természet benyomásaiból azonban hamar rájön: egy másik druida rejtőzik ott. Egy hosszú pillanatig mered Rhien felé, aztán elfrodul, és közelebb lép Erulonhoz. Arcán nyugtalanság üti fel a fejét.

- Senki más..? - még csak nem is köszön,ejnye. A kérdést befejezetlenül hagyja lógni a levegőben, szemei pedig egy göcsörtös fán időznek.

- Persze...ami azt illeti, Erulon és Rhienna, talán bölcsebb volna, ha ti is itt maradnátok, ahol béke van...- a hangjába több a rábeszélő hangsúly, mint amennyit eltervezett, de nem bánja. Komolyan gondolja amit mond. Mert hát mire is készül ő? A romlottak erdejét megváltani, no igen, de hát, hogyan? Ami azt illeti, fogalma sincs, mit szeretne csinálni, csupán annyit tud, hogy neki oda _kell_ mennie...És valahol mélyen egy halvány reményszikra is ösztökéli. Hátha ráakad Leoninra? Hátha néhai mestere nem vált szörnnyé, de valamiért bujdokolnia kell? Hátha...megrázza fejét, mintha így akarna szabadulni kusza gondolataitól.
Vissza az elejére Go down
http://www.embervilag.gportal.hu
Ajánlott tartalom





Rhienna kunyhója - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Rhienna kunyhója   Rhienna kunyhója - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Rhienna kunyhója
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Arlanz :: Játéktér :: Nyugat :: Nyugat-Remény-
Ugrás: